Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Samos Town

Samos Town - informace o letovisku

Samos Town, hlavní město ostrova Samos se rozkládá na jeho severovýchodním pobřeží v krásném širokém zálivu, který slouží jako hlavní přístav pro celý Samos. Ve městě dnes žije kolem 10 tisíc stálých obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím a cestovním ruchem. Samos Town je dnes také největším obchodním centrem východní části ostrova. Hlavní město je tvořeno starým městem nazývaným Vathy a novou částí Samos Town, kde je soustředěn veškerý městský ruch. Ve starém městě najdeme řadu historických památek a dýchne na vás pravá řecká atmosféra.

Hlavní městská pláž je oblázková, trochu stranou se pak rozkládá ještě několik menších romantických pláží, které poskytují dostatek soukromí. Pokud si pronajmete auto nebo motorku, můžete se vydat dále za město a navštívit i odlehlejší pláže. Všude máte možnost vyzkoušet si vodní sporty nebo zahrát plážové hry. Je zde také možnost občerstvení v plážových tavernách. Milovníky historie jistě potěší návštěva Archeologického muzea. Celá tato oblast se až do konce 19. století jmenovala Yialos a byla zcela neobydlená. Později se zde začaly zakládat osady, ze kterých jsou dnes městečka uchovávající stejně jako Samos Town mnoho klasicistních budov. Stojí zde také jedno z nejlepších nábřeží Egejského moře.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA