Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kefalonie - informace o ostrově

Kefalonie je šestým největším ostrovem Řecka a zároveň největším z ostrovů v Jónském souostroví. Je hojně navštěvovanou letní destinací, turisty přitahuje především svou krásnou a nedotčenou přírodou, četnými památkami a skvělými možnostmi koupání. Kefalonie bývá pro svou pestrost často nazývána „ostrovem vůní a barev“.

Název ostrova pochází z mytologie, byl pojmenován po králi Kefalovi - Kefalonie by se tedy dala přeložit jako „ostrov Kefalův“. Také čtyři ostrovní provincie nesou jména po Kefalových synech: Krani, Sami, Pali a Proni. Krása ostrova v minulosti učarovala dokonce i anglickému romantickému básníkovi Georgi Gordonu Byronovi, který na ni po mnoho let žil. Kefalonie oplývá bohatou historií, která je patrná na mnoha místech. K vidění je zde pevnost, několik kostelů, klášterů, zříceniny benátských i antických staveb.

Největším lákadlem je však zdejší příroda, která okouzlí každého návštěvníka. Kefalonie je zeleným ostrovem, který je lemován nádhernými písečnými plážemi a omýván azurovými vodami Jónského moře.  Ostrov protíná pohoří Aenos, které ukrývá nejvyšší horu Mega Soros dosahující nadmořské výšky 1628 metrů. Pohoří je řeckým národním parkem a může se pochlubit také hustými porosty kefalonské jedle, která patří k endemickým druhům. Ničím neobvyklým nejsou ani stáda divokých koní prohánějící se vnitrozemím. Na Kefalonii najdete tak řadu zajímavých přírodních úkazů, jako je například skála Kounopetra pohybující se rytmicky v moři, jeskyně Drogarati s krásnými červenými stalagmity a stalaktity a také oblast Katavotres, kde v hlubokých děrách mizí mořská voda. Odtud putuje 17 km dlouhým podzemním systémem, až se nakonec znovu objeví na druhé straně ostrova, v jezerech Melissani a Karavomilos.

Největším lákadlem jsou bezesporu pláže, které i přesto, že jsou velmi oblíbené, nejsou tolik v obležení turistů, jako je tomu na jiných řeckých ostrovech. Pláže jsou na Kefalonii dostatečně dlouhé, rozlehlé, tvořené jemným zlatavým pískem. Svažují se do čistého, průzračného moře, jehož barva hraje několika odstíny modré. K nejznámějším plážím patří Agia Efimia, Assos, Kipourion, Lassi, Lixouri, Myrtos, Makris Yalos, Lepeda, Petani, Poros, Sami, Skala, Xi a Zola.

Na ostrově ležícím mezi Zakynthosem a Lefkadou dnes žije okolo 45 tisíc obyvatel, z nichž převážná většina obývá hlavní město Argostoli, ke kterému patří i přístav. Ve městě si můžete prohlédnout spoustu památek, mezi nimiž vyniká zejména kamenný most Drapanu z roku 1813, který spojuje Argostoli s protějším břehem. Zajímavý je také pomník Radikalu, který je jakýmsi symbolem svobody. V roce 1953 postihlo město silné zemětřesení, které srovnalo se zemí spoustu památek i lidských obydlí, z tohoto důvodu je v Argostoli i mnoho nových a moderních budov. Čeští turisté na Kefalonii míří nejčastěji do letovisek jako je Kounopetra, Poros, Skala, Sami, Agia Efimia, Lixouri, Xi, Fiskardo, Lassi či Svoronata.

Kefalonie – ostrov kapitána Correliho

Kefalonie – ostrov kapitána Correliho

Kefalonie je s rozlohou 781 km2 největším ostrovem Jónského souostroví a šestým největším ostrovem Řecka. Tento obrovský zelený ostrov se pyšní nádhernou nedotčenou přírodou, krásnými velkými plážemi, pestrou vegetací, výskytem vzácných živočichů a azurově modrým mořem. Je tak ideální destinací pro strávení pohodové a klidné dovolené.

celý článek

 

Řecko: božská ostrovní kuchyně, jak ji neznáte

Řecko: božská ostrovní kuchyně, jak ji neznáte

Řecká kuchyně skvěle definuje charakter Řeků. Je požitkářská, uvolněná a uzpůsobená pro rodinná či přátelská společná setkání. Díky své lehkosti, pestrosti a středomořským chutím se právě tato gastronomie stala jednou z nejoblíbenějších na světě.

celý článek

 

Kefalonie – největší Jónský ostrov

Kefalonie – největší Jónský ostrov

Největší Jónský ostrov se nachází mezi Lefkadou a Zakynthosem ve vodách Jónského moře na západ od Řecka. Asi 45 tisíc obyvatel žijících převážně v hlavním městě ostrova, Argostoli, je vstřícných, milých a neskutečně pohostinných.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA