Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skyros - informace o ostrově

Skyros je největší ostrov východních Sporad. Má jen něco málo přes 204m2, na kterých žije přiblížen 3600 obyvatel. Ostrov má velice dlouhou historii. Popisují ho jak řecké báje, tak Homér.

Hlavní městečko se rozkládá na svazích prudkého kopce. Na vrcholku ční hrad (kastro). Město vypadá, jako by se po celá staletí vůbec nezměnilo. Tvoří jej kamenné ulice a dlážděná nádvoří, malé domky. Hrad samotný byl původně starověkou akropolí a než dospěl do dnešní podoby, byl mnohokrát přestavován. Jelikož řecké ostrovy čelily během starověku a středověku častému útoku pirátů, byl hrad používán také jako úkryt pro místní obyvatelstvo. Navštívit můžeme archeologické muzeum či muzeum folkloru, v kterých najdeme spoustu zajímavých objektů z historie ostrova. Za návštěvu také stojí klášter z 1. století Agios Georgios Skyrianos (St. George of Skyros), který se rozkládá pod hradem.

Svůj vzhled a tradice si Skyros zachoval také díky relativní vzdálenosti od ostatních ostrovů. Můžeme se tak ještě stále setkat například s tzv. tyrolským kozím tancem, který pochází již z předkřesťanských doba  a tančí se vždy u příležitostí předvelikonočního karnevalu.

Kromě výletů za historií nabízí ostrov odpočinek na plážích a průzračném moři. Pláže jsou většinou písečné, a protože na ostrově nebývá příliš mnoho turistů, jsou velice klidné. Věnovat se můžeme vodním sporům či šnorchlování a nebo jen tak relaxovat na prosluněné pláži. Jedinečným zážitkem je jednodenní výlet lodí kolem ostrova, kde s trochou štěstí potkáme delfíny nebo dokonce tuleně.

V několika málo tavernách, které se na ostrově nachází, můžeme ochutnat výborné místní speciality. Pokud bychom neměli chuť na nic řeckého, najdeme zde i několik italských restaurací.

V noci zde není příliš rušno. Skyros není ostrovem divokých večírků. Ale pár barů se zde najde. A právě i pro tento noční klid je lokalita výborným místem pro zamilované páry či rodiny s dětmi, ale také pro ty, kteří chtějí prostě zažít co jak nejklidnější dovolenou.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA