Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rhodos - informace o ostrově

Největším ostrovem řeckého souostroví Dodekanésos je Rhodos ležící necelých 20 kilometrů od pobřeží Turecka. S rozlohou 1398 km2 je zároveň také čtvrtým největším ostrovem v zemi. Přestože je z turistického hlediska velmi oblíbený, najdeme na něm i řadu míst, která doposud nebyla zasažena cestovním ruchem nebo zemědělstvím.

Ostrov Rhodos leží na křižovatce hlavních námořních cest a stal se tak styčným bodem pro tři kontinenty. V minulosti se zde vystřídalo mnoho národů, které zanechaly stopy jak v řeči, tak i kultuře, umění a architektuře. Hlavní město Rhodos bylo dokonce jedním z nejdůležitějších měst starověkého Řecka. Metropole se v minulosti proslavila mohutnou sochou Kolosu Rhodského, která byla jedním ze sedmi starověkých divů světa. Středověké město Rhodos je od roku 1960 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Vedle bohaté historie má však Rhodos ještě spoustu dalších předností a svým návštěvníkům má rozhodně co nabídnout.

Mezi návštěvníky se stal oblíbeným hlavně pro krásnou přírodu a také dostatek památek na doby dávno minulé. Nabízí nejen příjemné prostředí, ale také antické, byzantské, středověké a turecké památky. Je ostrovem velkých kontrastů, kde najdete od všeho trochu. Na pobřeží je rozeseto množství rušných letovisek nabízejících všemožnou zábavu, vnitrozemí pak ukrývá nedotčenou přírodu a malebné vesničky, v nichž se zastavil čas. Zejména kopcovitý střed ostrova je naprosto nedotčený. Nejvyšším vrcholem je Ataviros dosahující nadmořské výšky 1215 metrů. Asi od 500 metrů nad mořem se nachází jen holá skála, pokud vystoupáte až na samotný vrchol, budete odměněni nádherným panoramatickým výhledem na celý ostrov.

Na Rhodu se střídají různé typy krajin, najdete zde úrodná údolí, strmé kopce porostlé trávou a křovím, svěží zelené lesy i rozlehlé plochy připomínající africkou savanu. Vnitrozemím protékají četné potoky lemované rozkvetlými oleandry, na pobřeží pak můžete vidět zase písečné duny poseté kaktusy. Rozmanitost ostrova je dána počasím. Léta jsou zde velmi dlouhá, statistiky uvádějí až 340 slunečných dnů v roce. Turistická sezóna trvá od dubna do konce října.

Rhodos je 78 km dlouhý a 30 km široký a délka pobřeží dosahuje 220 kilometrů. Za hlavní turistickou oblast je považován sever a východ, který je velmi zastavěný a kde najdete řadu letovisek. Tyčí se zde také kopec Fileminos vysoký 260 metrů, který porůstá bujná vegetace. Tento dominantní kopec je na vrcholu ozdoben 18 metrů vysokým křížem. Druhým nejvyšším vrcholem je Profitis Illias s výškou 780 metrů nad mořem. Turisticky atraktivní oblastí je Údolí motýlů Petaloudes nacházející se ve středu ostrova. Jižní část Rhodu je mnohem sušší než zbytek ostrova, nachází se zde převážně křoviny a pustá políčka. Za návštěvu stojí přírodní území Kalamafka.

Většina oblíbených pláží se nachází na východním pobřeží. Oblasti dominuje město Lindos, ale najdete zde i četná letoviska jako Faliraki, Kolymbia, Koskinou nebo Pefki. Faliraki se proslavilo jako centrum veškerého dění, zábavy, atrakcí, ale přitahuje také svými písečnými plážemi vhodnými pro rodinnou dovolenou. Moře je zde klidné a pláže mají pozvolné svažování do moře. K nejoblíbenějším plážím patří Afandou a Tsambika, které jsou tvořeny jemným zlatavým pískem.

Západní pobřeží je oproti tomu drsnější, v moři se tvoří velké vlny a pláže jsou bičované silným větrem- rádi se sem proto vydávají hlavně milovníci windsurfingu a kitingu. Pláže jsou zde spíše oblázkové a jen místy najdeme písečné části. Střediska jako Kremasti, Ixia a Lalyssos jsou jakýmisi předměstími hlavního města. Všechna nabízí tržiště, nespočet restaurací, kaváren, cukráren, barů a diskoték.

Rhodos – kde stával sedmý div světa

Rhodos – kde stával sedmý div světa

Rhodos, jehož břehy jsou omývány Egejským mořem, je jedním z největších a nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů. Patří do souostroví Dodekanésos a je ideální destinací pro všechny, kdo touží přes den lenošit na slunci a v noci si užívat v barech a diskotékách. Díky své rozlehlosti však nabízí spoustu dalších možností, jak strávit dovolenou.

celý článek

 

Řecko: božská ostrovní kuchyně, jak ji neznáte

Řecko: božská ostrovní kuchyně, jak ji neznáte

Řecká kuchyně skvěle definuje charakter Řeků. Je požitkářská, uvolněná a uzpůsobená pro rodinná či přátelská společná setkání. Díky své lehkosti, pestrosti a středomořským chutím se právě tato gastronomie stala jednou z nejoblíbenějších na světě.

celý článek

 

Lázně Kallithea – arabská krása s italským rodokmenem

Lázně Kallithea – arabská krása s italským rodokmenem

Na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos se ve vzdálenosti asi 9 km od hlavního města rozkládá vesnice Kallithea, která je zároveň oblíbeným turistickým letoviskem. Mezi její největší lákadla však nepatří hotely, ani zábava, kterou nabízí, ale nedaleké stejnojmenné lázně, které byly po zdařilé rekonstrukci otevřeny v roce 2007.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA