Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skiathos - informace o ostrově

Ostrůvek Skiathos rozkládající se na ploše 50 km2 patří do řeckého souostroví Sporady. Leží asi jen 12 km od východního pobřeží řecké pevniny, ve vodách Egejského moře. Vzhledem ke své poloze se stal turisticky velmi oblíbenou a hojně navštěvovanou destinací jak řeckými, tak i zahraničními hosty.

Přestože je poměrně malý, disponuje spoustou možností k rekreaci, odpočinku i společenskému vyžití. V roce 1964 byl totiž Skiathos Řeckou národní organizací pro cestovní ruch vybrán jako místo, kde dojde k rozvoji turistické infrastruktury. Do roku 1984 tak na ostrově byly vybudovány silnice, hotelové komplexy a dokonce i letiště.

Veškerý turistický ruch je dnes soustředěn kolem jižního pobřeží ostrova. Jsou zde rozeseta poměrně rušná letoviska nabízející dostatek ubytovacích, stravovacích i zábavních zařízení a také hlavní město Skiathos. Letoviska lemují nádherné pláže, které však během letní sezóny bývají mnohdy přeplněné. Pláže jsou převážně písečné a mají pozvolný vstup do průzračně čistého moře. Z toho důvodu jsou hojně vyhledávány rodinami s dětmi. Mezi nejznámější turistická centra patří Agia Paraskevi, Kukunaries a Megali Ammos.

Sever je dost hornatý, a proto na něj nemíří tolik turistů. Pokud se tam ovšem vydáte, najdete úžasný klid, prázdné pláže a nedotčenou přírodu. Na mnohé pláže je však přístup umožněn pouze lodí po vodě, snaha však stojí za to. Nejznámější pláží je Lalaria, která se doslova zařezává do skalnatého pobřeží. Ve vnitrozemí pak můžete objevovat kláštery a kostely ukryté borovými lesy. Aktivní jedinci mohou zkusit vystoupat na nejvyšší bod ostrova dosahující nadmořské výšky 433 metrů. Pokud se jim to podaří, budou odměněni krásným výhledem na nedaleký ostrov Skopelos a Skyros.

Skiathos oplývá jedinečným přírodním bohatstvím v podobě zlatých písečných pláží a modrých lagun. Zdejší scenérie uchvátily dokonce i tvůrce známého muzikálu Mamma Mia, kteří si ostrov vybrali jako kulisu pro filmové zpracování tohoto slavného muzikálu. Na ostrově v současnosti žije asi 6 tisíc stálých obyvatel, kteří se živí především prací v turistickém ruchu a také zemědělstvím a rybolovem.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA