Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kos - informace o ostrově

Ostrov Kos (Hippokratův ostrov) se nachází v jihovýchodní části Egejského moře v souostroví, které se jmenuje Dodekanissa, tzn. česky „Dvanáctiostroví“. Celým ostrovem se táhne pohoří, které se nazývá Dikeos. Ostrov je sopečného původu, proto i zde můžete nalézt spoustu termálních pramenů, přičemž pouze jedny jsou přístupné, a to v Agios Fokas. Na zdejších plážích není „hlava na hlavě“ a v tavernách a restauracích se skoro vždy najdou volná místa. Vše si tedy turista může vychutnat s větším požitkem, v klidu a pohodě, která k dovolené neodmyslitelně patří.

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů, zelený a slunečný ostrov Kos, ležící v jihovýchodní části Egejského moře v blízkosti tureckého pobřeží, je ideálním místem pro vaši dovolenou. Po Rhodu a Karpathu je třetím největším ostrovem souostroví Dodekanissos. Romantická krajina s malými vesničkami, velmi příznivé podnebí a nádherné pláže v chráněných zátokách spolu s řadou historických památek, připomínajících střídání mnoha kultur, činí z ostrova oblíbený cíl turistů. Hlavní město ostrova patří k nejkrásnějším řeckým městům s malebným přístavem a spletí uliček, vybízejících k procházkám. Ostrov má ideální polohu i pro poznání okolních řeckých ostrovů.

Až si na Kosu dosyta užijete koupání na překrásných plážích, udělejte si výlet do Kéfalosu. Je to vysoko položená vesnice s nádherným výhledem do okolí. V jeskyních na okraji obce archeologové odkryli prehistorické nálezy. Nedaleko se nachází zřícenina baziliky Ájios Stéfanos. V zátoce pod ní stojí malebné pobřežní skály, kterým místní obyvatelé dali jména Nikólaos a Stefános.

Dále doporučujeme navštívit město Kos, které má svým návštěvníkům mnoho co nabídnout. Město Kos skýtá mnoho možností, jak strávit večer. Je tu mnoho restaurací, kaváren, barů a diskoték. Nočním životem pulzuje i předměstí Psalidi. Můžete zde obdivovat pozůstatky sloupové síně, zbytky chrámu bohyně Afrodité a trosky schodiště velké baziliky z 6. století. Mnohé vykopávky a dochované památky jsou uschovány v Archeologickém muzeu, mezi jinými vzácná mozaika z 2. století, znázorňující přivítání boha Asklepia Hippokratem.

Již při příjezdu do přístavu Mandraki na vás dýchne živá atmosféra nábřeží s mnoha kavárničkami a tavernami. Za pevností johanitů se rozprostírá Staré město s křivolakými uličkami a živými tržišti, nad nimiž se tyčí modré kupole kostela Agía Paraskeví a minaret mešity Defterdar. Kamenný most spojuje bránu do pevnosti s náměstím, na kterém roste údajně nejstarší strom Evropy – Hippokratův platan. V jeho stínu prý vyučoval otec medicíny své žáky a dnes si pod ním můžete udělat malou přestávku po procházce městem i vy. Také v bývalé rybářské osadě Kardamena nebo v Lambi lze strávit příjemný večer. Ostatní střediska jsou klidnější.

Ostrov Kos - krásné pláže a příjemné klima

Ostrov Kos - krásné pláže a příjemné klima

Kos je součástí souostroví Dodekanés. Na mapě Řecka jej naleznete ve východní části Egejského moře. Ostrov je bohatý na krásné pláže a přímo vybízí k odpočinku a ke koupání. Je také kultovním místem boha Asklepia, který měl na starosti zdraví a lékařství. Nejslavnějším rodákem je antický zakladatel vědeckého lékařství Hippokrates.

celý článek

 

Kos - Hippokratův ostrov

Kos - Hippokratův ostrov

Ostrov Kos se nachází v jihovýchodní části Egejského moře v Dodekanéském souostroví. Tento název pochází z řeckého dodeka nisi neboli dvanáct ostrovů. Hlavních, tj. obydlených ostrovů, je zde totiž právě dvanáct. Třetím největším - po ostrovech Rhodos a Karpathos - je Kos.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA