Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Naxos

Naxos - informace o ostrově

Řecký ostrov Naxos ležící v Egejském moři a patřící pod souostroví Kyklady, je ostrovem mnoha „Nej“. Nejenže je největším ostrovem v celém souostroví, ale je také ostrovem nejzelenějším a nejúrodnějším. Navíc na něm najdete nejvyšší horu oblasti i nejdelší pláže. Přes všechny tyto superlativy se stále nedostal do popředí pozornosti turistů.

Možná právě fakt, že je Naxos zatím stranou zájmu masové turistiky z něj dělá ještě více atraktivní destinaci. Je ideálním místem pro všechny, kdo touží po klidné dovolené u moře s nádechem historie. Naxos si totiž zachovává svou přirozenou krásu a dodnes na něm zažijete to pravé Řecko. Samotný ostrov nese jméno po svém prvním panovníkovi a je opředen řadou bájí. Údajně se na něm narodil a následně i oženil bůh Dionýsos, který byl patronem úrody, plodnosti a vína.

Naxos se rozkládá na ploše 428 km čtverečních a dominuje mu přes 1000 metrů vysoká hora Zeus – byla takto pojmenovaná jako symbol uctění nejvyššího boha. Ostrov oplývá nádhernou přírodou, rozmanitou krajinou a také na něm najdete řadu kulturních kontrastů. Hory a kopce se střídají s rovinatým pobřežím a údolími, kterými protékají klidné říčky. Pobřeží je omýváno azurovými vodami Egejského moře a lemováno zlatavými písčitými plážemi. Právě díky úrodné půdě v nížinách se na Naxosu daří pěstování ovoce a zeleniny, což ostrovu zaručuje alespoň částečnou soběstačnost. Mezi hlavní produkty ostrova patří víno a olivy, z nichž se zde přímo vyrábí kvalitní olivový olej.

Pláže Naxosu mnozí považují za nejkrásnější v celém Řecku. Jde o dlouhé pásy písku ohraničené malebnou okolní krajinou.  Pláží je zde opravdu hodně, od těch velkých až po malinké plážičky ukryté v zátokách. K těm nejoblíbenějším patří kouzelná dlouhá pláž Agia Anna, na níž najdete veškeré potřebné zázemí.  Hojně navštěvovaná je také Agios Georgios, která je rovněž dlouhá, prostorná a má pozvolné svažování do moře. Oblíbily si ji proto rodiny s dětmi. Její jemný písek svádí k nicnedělání, ale mořské vlny zase lákají k vodním sportům. Pobřeží je jako stvořené pro vyznavače windsurfingu a kitingu. K dalším atraktivním plážím na ostrově patří Agios Prokopios, Kastraki, Mikri Vigla, Aliko, Plaka s pravými písečnými dunami nebo naprosto přírodní pláž Sahara. Na některých plážích jsou tolerování nudisté. Vybere si zde opravdu každý a právě množství písečných pláží dělá z Naxosu přitažlivý cíl nezapomenutelné dovolené.

Za návštěvu jistě stojí stejnojmenné hlavní město Naxos (někdy též Chora), kterému dominují vysoké hradby benátské pevnosti. Za prohlídku stojí také katedrála Zoodochou Pigis pocházející z 18. století. Při příjezdu do města vás však na první pohled nejvíce upoutá starověká brána Portara, která stojí na přilehlém ostrůvku a je neodmyslitelnou kulisou hlavního přístavu ostrova Naxos. Večer Naxos ožije obchůdky, tavernami, bary a rybími restauracemi. Příjemná je také procházka po přístavní promenádě. Milovníci historie by neměli vynechat návštěvu Archeologického muzea. Prozkoumat můžete také vnitrozemí ostrova, které je velmi zajímavé a ukrývá tradiční horské vesničky, v nichž to vypadá, jako by se zastavil čas. Jejich obyvatelé žijí poklidnějším tempem života. Nejčastěji navštěvovanými letovisky na ostrově jsou Agios Georgios, Agios Prokopios a Plaka.

Poznejte krásu Kykladských ostrovů s cestovní kanceláří Marted

Poznejte krásu Kykladských ostrovů s cestovní kanceláří Marted

Fascinující západy slunce na Santorini, nádherné písečné pláže na Naxosu, Ios známý jako synonymum nekonečné zábavy, dovolená na Kykladských ostrovech uspokojí jistě každého.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA