Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Meganissi - informace o ostrově

Meganissi je menší ostrov patřící do souostroví Jónských ostrovů na západě Řecka. Má rozlohu 22 kilometrů čtverečních a je vzdálen jen několik kilometrů jihovýchodním směrem od břehů mnohem větší Lefkady. Ze všech malých ostrovů, které k Lefkadě náleží je jediný trvale obydlený. V pouhých 3 obcích zde žije asi tisíc obyvatel. 

Meganissi oproti Lefkadě dodnes nebyl zasažen masovým turismem, umožňuje tak poznat skutečné Řecko a ostrovní kulturu. Najdete na něm klid, ticho a můžete si dopřávat nerušenou relaxaci na téměř liduprázdných plážích. Dají se zde podnikat dlouhé procházky podél pobřeží, nebo do vnitrozemí, kde najdete nejen krásnou přírodu, ale také celkem asi 40 opuštěných starých větrných mlýnů. Na Meganissi si přijdou na své všechny romantické duše. Pokud byste během pobytu na ostrově přeci jen zatoužili po nějaké bujařejší zábavě, není nic jednoduššího, než se vypravit na nedalekou Lefkadu. Na ní se nachází řada živých letovisek plných obchodů, diskoték a nočních klubů. Na Meganissi s takovou nabídkou večerní zábavy počítat nemůžete. Malý trajekt zajišťuje spojení mezi městečkem Nidri na Lefkadě a ostrovem Meganissi. Plavba trvá asi 20 minut.

Meganissi lze díky jeho malé rozloze prozkoumat za pár dní. Během pobytu na ostrově se můžete pokusit zdolat nejvyšší horu Megas Birnos, která se zvedá do výšky necelých 300 metrů nad moře. Výstup tak není nijak náročný. Kdo by chtěl, může si v některém přístavišti zapůjčit loďku nebo motorový člun a vydat se na průzkum pobřeží. Některá místa a pláže na Meganissi jsou přístupná jedině po vodě. Pobřeží Meganissi je bohatě členité a lemované skalisky. V malých zátokách jsou ukryté krásné pláže tvořené pískem nebo oblázky, které jsou omývané průzračně čistou vodou.

Na Meganissi můžete také navštívit některou ze tří vesnic – Katomeri, Spartochori a Vathy. Jejich obyvatelé se živí převážně rybolovem a zemědělstvím, věnují se pěstování oliv a vinné révy. Z těchto produktů následně vyrábějí výtečný olej a lahodné víno. Tyto obce jsou také hlavními turistickými centry, kde najdete možnosti ubytování, stravování i omezené možnosti zábavy. Pěkné pláže se nachází u Spartochori – Spilia a Agios Ioannis, k dalším krásným plážím patří také Fanari, Elia, Glosa, Atherinos a Limonari. Na ostrově Meganissi se nachází jeskyně, která je častým cílem lodních výletů z ostrova Lefkada. V této jeskyni se během 2. světové války ukrývala ponorka, která odtud vyplouvala do akcí a následně se sem vracela. V blízkosti Meganissi je roztroušeno ještě několik menších ostrůvků, jako je Kythros, Petalis, Panagia, Skorpios, Sparti či Nissopoula. 

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA