Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Evia - informace o ostrově

Čisté moře, teplé sluníčko, místa plné historie – to vše je řecký ostrov Evia. Toto místo je výborným cílem pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a načerpat novou energii i poznatky.

Evia, druhý největší ostrov Řecka (hned po Krétě) na první pohled vypadá, jako by byl pevně spojen s pevninou. Od pevniny je však oddělen úzkou úžinou a doprava je zajištěna několika mosty a trajektovou přepravou.  Název Evia/Euboia je odvozen od jména nymfy Euboea, kterou unesl Poseidon a věznil ji právě na tomto ostrově. Později se stala ochránkyní pitné vody v místních kašnách a studních.

Čisté mořské vody lákají ke koupání a potápění. Někdy se poštěstí zahlédnout také delfíny. Pláže jsou písečné nebo kamenité a rozeseté po celém ostrově. Obraz místa doplňují borovicové lesy. Pokud by sluníčko nepřálo koupení, můžeme si vše vynahradit návštěvou termálních lázní, z nichž některé jsou přímo na břehu moře.

Pro milovníky turistiky nabízí ostrov pestrou škálu výletu do okolních malebných vesniček a za nejrůznějšími památkami v okolí.

Město žije také v noci. Večerní posezení v taverně s nabídkou nejrůznějších mořských specialit patří k velmi příjemným zážitkům. Nechybí ani kluby.

Ostrov je perfektním místem také pro ty, kteří rádi poznávají atmosféru měst dýchajících historií. Hlavním městem lokality je už od antiky Chalkida (Chalkis), což v překladu znamená „bohaté na dobytek“. Dávnou dobu rozkvětu zažilo toto město již v roce 490 př.nl. Nyní je z něj moderní místo, které však ještě není zcela zaplněno turisty. Pokud se chceme blíže seznámit s řeckou tradicí, můžeme navštívit nedaleké muzeum řeckého folkloru, dějiny nám přiblíží archeologické muzeum, vykopávky s ruinami amfiteátru či pozůstatky římského osídlení. Za návštěvu taktéž stojí návštěva klášterů Oisose Davida, Galataki a Hrsoyalantou. Nechybí ani obchody, taverny, bary či diskotéky. Odsud také vede most a odplouvají trajekty na pevninu.

Dalším historickým městem je Eretria na jihozápadě ostrova. Na pozadí se tyčí hora Kastelli. Odpočinek a sportovní vyžití nabízí pláž Malakonta Beach. V Kimi, jednom z nejstarších měst ostrova, můžeme navštívit muzeum folkloru. Ve městě Ediposos jsou již od dávna zprovozněny lázně s léčivými koupelemi.

Při návštěvě klášterů, kterých se na ostrově nachází velké množství, bychom vždy měli počítat s vhodným oblečením – dlouhá sukně a zakrytá ramena u žen a dlouhé kalhoty u mužů.

Po celém ostrově se nachází řada dalších malých vesniček, v řadě z nich se můžeme setkat s nějakou historickou zajímavostí. Nezbývá, než se vydat na cestu. A pokud bychom již byli hodně unaveni, téměř vždy se nedaleko nachází nějaká pláž, na které můžeme načerpat nové síly.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA