Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Evia - informace o ostrově

Čisté moře, teplé sluníčko, místa plné historie – to vše je řecký ostrov Evia. Toto místo je výborným cílem pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a načerpat novou energii i poznatky.

Evia, druhý největší ostrov Řecka (hned po Krétě) na první pohled vypadá, jako by byl pevně spojen s pevninou. Od pevniny je však oddělen úzkou úžinou a doprava je zajištěna několika mosty a trajektovou přepravou.  Název Evia/Euboia je odvozen od jména nymfy Euboea, kterou unesl Poseidon a věznil ji právě na tomto ostrově. Později se stala ochránkyní pitné vody v místních kašnách a studních.

Čisté mořské vody lákají ke koupání a potápění. Někdy se poštěstí zahlédnout také delfíny. Pláže jsou písečné nebo kamenité a rozeseté po celém ostrově. Obraz místa doplňují borovicové lesy. Pokud by sluníčko nepřálo koupení, můžeme si vše vynahradit návštěvou termálních lázní, z nichž některé jsou přímo na břehu moře.

Pro milovníky turistiky nabízí ostrov pestrou škálu výletu do okolních malebných vesniček a za nejrůznějšími památkami v okolí.

Město žije také v noci. Večerní posezení v taverně s nabídkou nejrůznějších mořských specialit patří k velmi příjemným zážitkům. Nechybí ani kluby.

Ostrov je perfektním místem také pro ty, kteří rádi poznávají atmosféru měst dýchajících historií. Hlavním městem lokality je už od antiky Chalkida (Chalkis), což v překladu znamená „bohaté na dobytek“. Dávnou dobu rozkvětu zažilo toto město již v roce 490 př.nl. Nyní je z něj moderní místo, které však ještě není zcela zaplněno turisty. Pokud se chceme blíže seznámit s řeckou tradicí, můžeme navštívit nedaleké muzeum řeckého folkloru, dějiny nám přiblíží archeologické muzeum, vykopávky s ruinami amfiteátru či pozůstatky římského osídlení. Za návštěvu taktéž stojí návštěva klášterů Oisose Davida, Galataki a Hrsoyalantou. Nechybí ani obchody, taverny, bary či diskotéky. Odsud také vede most a odplouvají trajekty na pevninu.

Dalším historickým městem je Eretria na jihozápadě ostrova. Na pozadí se tyčí hora Kastelli. Odpočinek a sportovní vyžití nabízí pláž Malakonta Beach. V Kimi, jednom z nejstarších měst ostrova, můžeme navštívit muzeum folkloru. Ve městě Ediposos jsou již od dávna zprovozněny lázně s léčivými koupelemi.

Při návštěvě klášterů, kterých se na ostrově nachází velké množství, bychom vždy měli počítat s vhodným oblečením – dlouhá sukně a zakrytá ramena u žen a dlouhé kalhoty u mužů.

Po celém ostrově se nachází řada dalších malých vesniček, v řadě z nich se můžeme setkat s nějakou historickou zajímavostí. Nezbývá, než se vydat na cestu. A pokud bychom již byli hodně unaveni, téměř vždy se nedaleko nachází nějaká pláž, na které můžeme načerpat nové síly.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA