Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lefkada - informace o ostrově

Jónský ostrov Lefkada rozkládající se na území okolo 300 kilometrů čtverečních leží v blízkosti pevninského Řecka, se kterým jej spojují dva mosty. Lefkada je tak jediným řeckým ostrovem, na který je možné se kromě letadla a lodi dostat také autem. Své návštěvníky si ostrov získává především krásnou přírodou a pohodovou atmosférou.

Lefkada je právem nazývána klenotem Jónského souostroví. Oplývá takovou krásou, z níž se mnohým tají dech. Nabízí strmé vápencové srázy, překrásné dlouhé pláže tvořené jemným pískem, bohatou květenu a průzračně čisté moře, jehož barva je mnohdy až nepopsatelná. Bílé domky zdejších vesniček vytváří krásný barevný kontrast s tyrkysovým mořem, zelenou vegetací a bělostnými plážemi. Nezapomenutelné jsou zejména zdejší západy slunce a romantické procházky podél pobřeží. Přestože je ostrov turisty hojně navštěvován, dokázal si zachovat svůj přirozený ráz a není tolik přelidněný jako ostatní řecké ostrovy. Na ostrově Lefkada žije jen něco málo přes 20 tisíc stálých obyvatel.

Kráse Lefkady podléhají nejen romantické duše, milovníci přírody, ale také fotografové, kteří si zde přijdou na své.  Ve vnitrozemí ostrova se zvedá mocné pohoří svažující se následně do úrodných nížin až k pobřeží. Za bohatství vegetace může bohatý srážkový úhrn v zimních a jarních měsících. Kromě pestrobarevných kytek jsou zde k vidění především olivovníky, platany, borovice, cypřiše a nechybí vinná réva. Vnitrozemí ukrývá malé vesničky, v nichž to vypadá, jakoby se zastavil čas. Zajímavá je například obec Karia proslulá ručně tkanými koberci a krajkami. Vesnice Vafkeri, Sivros a Agios Petros jsou vyhlášené pěstováním vinné révy a výrobou skvělého červeného vína. S výrobou včelího medu se setkáte v obcích Athani a Dragano na západním pobřeží ostrova.

Na horských svazích se prohání stáda ovcí a koz, z jejichž mléka se vyrábí tradiční řecký sýr feta. Právě z koz a ovcí pasoucích se hluboko ve vnitrozemí pochází také maso, které nakonec ochutnáte v tavernách pobřežních letovisek. Speciality z jehněčího nebo kůzlečího masa byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Na Lefkadu se jezdí především za relaxací na krásných plážích, které jsou právem řazeny mezi nejlepší v celém Řecku. Pobřeží je celkově dlouhé cca 100 kilometrů a nabízí jak rozlehlé veřejné pláže, tak i ukryté zátoky nabízející dostatek soukromí. Pláže jsou tvořeny jemným bílým pískem, někde jsou ještě doplněny světlými oblázky. Křišťálově průzračná voda vybízí nejen ke koupání, ale také k vodním sportům, příznivé podmínky jsou zde pro surfing, kiting či jachting. Mezi nejnavštěvovanější a nejkrásnější pláže Lefkady patří Agios Ioannis, Agios Nikitas, Egremni, Gyra, Nidri, Kathisma, Pefkoulia, Porto Katsiki a Vassiliki.

Na Lefkadě byste neměli vynechat návštěvu hlavního města Lefkas s přístavem, které je situováno na severu ostrova. Je tvořeno barevnými domky s balkony plnými květin, které jsou od sebe odděleny úzkými uličkami lemovanými tavernami, bary a obchůdky se suvenýry. Ve městě je k vidění spousta zajímavostí, jako jsou muzea, kostely, kapličky nebo pevnost Agia Mavra. Staré větrné mlýny je možné obdivovat na pobřeží. Druhým největším městem a přístavem Lefkady je oblíbené turistické letovisko Nidri. Dalšími významnými centry turistiky jsou Nikiana, Agios Nikitas, Vassiliki či Ligia. K Lefkadě patří ještě několik malých ostrůvků, na něž můžete podniknout krásný výlet. Jde ostrovy Meganisi, Kalamos, Kastos, Skorpios, Skorpidi, Madouri, Sparti, Thileia a Kythros.

Řecko: božská ostrovní kuchyně, jak ji neznáte

Řecko: božská ostrovní kuchyně, jak ji neznáte

Řecká kuchyně skvěle definuje charakter Řeků. Je požitkářská, uvolněná a uzpůsobená pro rodinná či přátelská společná setkání. Díky své lehkosti, pestrosti a středomořským chutím se právě tato gastronomie stala jednou z nejoblíbenějších na světě.

celý článek

 

Lefkada – klenot Jónského moře

Lefkada – klenot Jónského moře

Lefkada je jedním ze sedmi Jónských ostrovů, které již po mnoho let patří k oblíbeným turistickým destinacím. Návštěvníky sem přitahují krásné, romantické pláže, zajímavé hornaté vnitrozemí, rušná letoviska, ale také malé vesnice, kde to vypadá, jakoby se zastavil čas.

celý článek

 

Lefkada, bílý ostrov s jednou z nejkrásnějších pláží světa

Lefkada, bílý ostrov s jednou z nejkrásnějších pláží světa

Možná znáte ty situace, kdy si prohlížíte katalogy cestovních kanceláří a obdivně vzdycháte nad tyrkysovou vodou, zlatavým pískem a prázdnou pláží. Po příjezdu do destinace se pláž z větší dálky obrázku již příliš nepodobá a přímo na místě, obklopeni chaosem, máte chuť trhat si vlasy. To však rozhodně není případ Lefkady.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA