Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Karpathos - informace o ostrově

Mezi Rhodosem a Krétou se ve vodách Egejského moře jako had táhne ostrov Karpathos patřící do souostroví Dodekanésos. Je druhým největším ostrovem tohoto souostroví, na severu k němu ještě přiléhá ostrůvek Saria a na jihu Kasos a Armathia. Pro Karpathos je typická divoká krásná nedotčená příroda a také atmosféra pravého Řecka.

Jelikož sem ještě nepronikla masová turistika, může Karpathos nabídnout úplně odlišný typ dovolené, než je jen polehávání na plážích. Ostrov je plný kontrastů a dalo by se říct, že je jedním mohutným pohořím rozdělen na dvě části. Nejvyšším vrcholem je Kali Limni dosahující nadmořské výšky 1215 metrů. Vegetace ostrova je poměrně pestrá, tvořená převážně borovicovými lesy, cypřiši a olivovými háji. Ve vnitrozemí se rozkládají také pláně s množstvím voňavých bylin a koření, s vinicemi a ovocnými sady.

Byl by hřích nevydat se za poznáním zdejší malebné krajiny, která se dokonale snoubí se skvosty řecké architektury. Seznámit se zde můžete také s tradičním způsobem života ostrovanů, kteří stále nosí osobité kroje. Zejména v horských vesničkách žijí lidé ve svém zaběhlém rytmu a dodržují staleté zvyky. Ženy pečou domácí chléb v původních starých pecích, připravují lahodné pokrmy z čistě přírodních surovin nebo se věnují ručním pracím.

Také díky příznivým klimatickým podmínkám je Karpathos považován za ideální místo pro letní dovolenou. V letních měsících zde dochází k dešťovým srážkám opravdu jen velmi výjimečně, proto si zde na své přijdou jak milovníci vodních sportů a polehávání na plážích, tak i vyznavači aktivního odpočinku spojeného s poznáváním. Pláže jsou převážně písečné, ale setkat se můžete i s oblázkovými. Za jednu z nejkrásnějších pláží je považována Apella tvořená zlatavým pískem a lemovaná zelenými stráněmi a skalisky. Azurová voda moře vytváří dojem karibského ráje. K oblíbeným plážím patří také Damatrie, Kyra Panagie. Agios Nicolaos, Achata, Mikri Amopi, Diakoftis nebo Agios Thoros. Pláže rozkládající se především na jihu ostrova jsou oblíbené u příznivců adrenalinových sportů.

Mezi nejnavštěvovanější turistická střediska patří Amoopi, Aphiartis a Pigadia, které je zároveň hlavním městem a největším přístavem ostrova. Atraktivní je však také vnitrozemská vesnička Olympos v severní části ostrova, v níž žije několik set obyvatel. Tato obec ještě donedávna nebyla propojena s okolním světem žádnou cestou a díky této izolaci se tak stala jakýmsi skanzenem pod širým nebem. Lidé se zde věnují středověkým řemeslům a najdete tady také řadu obchodů se suvenýry. Za prohlídku stojí i vesnička Menetes položená vysoko ve skalách, z níž se naskýtá nádherný výhled na zátoku s hlavním městem. V Menetesu stojí kostel Panny Marie, byzantský kostel Agios Mamas a muzeum s archeologickou sbírkou. Z dalších vesnic, které stojí za návštěvu, můžeme zmínit například Aperi, Arkasa, Volada nebo Messochori.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!

Karpathos – mezi tradicemi a globalizací

Karpathos – mezi tradicemi a globalizací

Řecko je známé jako země, která má kromě své pevninské části i značné, prakticky nespočitatelné množství ostrovů a ostrůvků. Mezi četná řecká souostroví patří rovněž Dodekany (v řečtině Dodekanés nebo Dodekanésos), což znamená „Dvanáctiostroví“.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA