Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Syros - informace o ostrově

Syros je již od nepaměti nazýván šťastným ostrovem. Se svým velkolepým hlavním městem, královnou Kyklad, představuje skutečně jedinečnou podívanou pro všechny milovníky Řecka. Syros, stejně jako ostatní ostrovy Kyklad, leží v Egejském moři. Je převážně hornatý, jeho pobřeží je členité s mnoha zálivy a útesy.

Nejvyšším bodem ostrova je mys Pyrgos se svými 441 m nad mořem. Vnitrozemí a jižní svahy jsou rozděleny kamennými zídkami. Na malých náhorních plošinách jsou rozesety farmy, kde se pěstuje zelenina, chová skot a včely. Právě z těchto farem pocházejí vynikající mléčné výrobky, zejména sýr San Mihali, skvělý pikantní sýr Kopanisti a med s příznačnou chutí tymiánu. Velmi důležitou obživou místních obyvatel stále zůstává výroba lodí. Severní část ostrova je drsná a hornatá s divokými rozeklanými útesy a s řadou velmi romantických, ale pouze pěšky přístupných pláží.

V jižní a západní části ostrova se nacházejí okouzlující přímořské osady a vesničky s řadou krásných pláží. K nejhezčím patří pláže Kimata, Agios Nicolaos, Ermoupoli, Ambela, Delfini a Ahladi. Klima ostrova je suché středozemní a na ostrově se velmi šetří vodou. Jako na ostatních ostrovech tohoto souostroví vane především v srpnu severozápadní vítr zvaný ,,meltemi”.

Po ostrově se dobře cestuje. Můžete si pronajmout auto, motocykl nebo kolo. Hlavní město ostrova je propojeno s vesnicemi a s osadami autobusovými spoji, které dovolují častou návštěvu tohoto krásného města.

Syros je zcela netypickým kykladským ostrovem, jehož břehy omývá průzračné teplé moře. Tato lokalita je zvláštní už tím, že Syros je poměrně velký a také hodně lidnatý. O Kykladech je totiž všeobecně známo, že příliš obydlené nebývají. A právě zmiňovaná netradičnost dodává ostrovu kouzlo a magičnost. Pokud tedy rádi objevujete nekonvenční zážitky a zcela nová místa, vypravte se právě sem a nechte se unášet krásami tajemna. Než tento ostrov osídlili Řekové, žili zde Féničané. Od nich má také ostrov svůj historický základ a z fénického jazyka získal svůj název.

Pythagorova říše, jak je tomuto ostrovu přezdíváno, však neutichá ani v noci. Procházka po osvětlené promenádě, plné obchůdků se suvenýry a typickou řeckou keramikou, za zvuku místní hudby je určitě vítaným zpestřením večera pro každého. Samos ale nabízí také kulturní vyžití a to hlavně v městečku Pythagorion na východním pobřeží ostrova. A co Samos nabízí milovníkům lahodného vína? Bezesporu je to pro ostrov tak typické velmi sladké dezertní víno s vyšším obsahem alkoholu.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA