Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Syros - informace o ostrově

Syros je již od nepaměti nazýván šťastným ostrovem. Se svým velkolepým hlavním městem, královnou Kyklad, představuje skutečně jedinečnou podívanou pro všechny milovníky Řecka. Syros, stejně jako ostatní ostrovy Kyklad, leží v Egejském moři. Je převážně hornatý, jeho pobřeží je členité s mnoha zálivy a útesy.

Nejvyšším bodem ostrova je mys Pyrgos se svými 441 m nad mořem. Vnitrozemí a jižní svahy jsou rozděleny kamennými zídkami. Na malých náhorních plošinách jsou rozesety farmy, kde se pěstuje zelenina, chová skot a včely. Právě z těchto farem pocházejí vynikající mléčné výrobky, zejména sýr San Mihali, skvělý pikantní sýr Kopanisti a med s příznačnou chutí tymiánu. Velmi důležitou obživou místních obyvatel stále zůstává výroba lodí. Severní část ostrova je drsná a hornatá s divokými rozeklanými útesy a s řadou velmi romantických, ale pouze pěšky přístupných pláží.

V jižní a západní části ostrova se nacházejí okouzlující přímořské osady a vesničky s řadou krásných pláží. K nejhezčím patří pláže Kimata, Agios Nicolaos, Ermoupoli, Ambela, Delfini a Ahladi. Klima ostrova je suché středozemní a na ostrově se velmi šetří vodou. Jako na ostatních ostrovech tohoto souostroví vane především v srpnu severozápadní vítr zvaný ,,meltemi”.

Po ostrově se dobře cestuje. Můžete si pronajmout auto, motocykl nebo kolo. Hlavní město ostrova je propojeno s vesnicemi a s osadami autobusovými spoji, které dovolují častou návštěvu tohoto krásného města.

Syros je zcela netypickým kykladským ostrovem, jehož břehy omývá průzračné teplé moře. Tato lokalita je zvláštní už tím, že Syros je poměrně velký a také hodně lidnatý. O Kykladech je totiž všeobecně známo, že příliš obydlené nebývají. A právě zmiňovaná netradičnost dodává ostrovu kouzlo a magičnost. Pokud tedy rádi objevujete nekonvenční zážitky a zcela nová místa, vypravte se právě sem a nechte se unášet krásami tajemna. Než tento ostrov osídlili Řekové, žili zde Féničané. Od nich má také ostrov svůj historický základ a z fénického jazyka získal svůj název.

Pythagorova říše, jak je tomuto ostrovu přezdíváno, však neutichá ani v noci. Procházka po osvětlené promenádě, plné obchůdků se suvenýry a typickou řeckou keramikou, za zvuku místní hudby je určitě vítaným zpestřením večera pro každého. Samos ale nabízí také kulturní vyžití a to hlavně v městečku Pythagorion na východním pobřeží ostrova. A co Samos nabízí milovníkům lahodného vína? Bezesporu je to pro ostrov tak typické velmi sladké dezertní víno s vyšším obsahem alkoholu.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA