Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mykonos - informace o ostrově

Součástí souostroví Kyklady rozesetého v Egejském moři je ostrov Mykonos, který svou krásou, kvalitními službami a poněkud vyššími cenami přitahuje především movitější klientelu. Stal se místem, které vyhledávají celebrity z celého světa. Jejich luxusní jachty je možné obdivovat v hlavním přístavu nebo ve skrytých zátokách.

mapa ostrova Mykonos
Mapa ostrova Mykonos

Mykonos rozprostírající se na ploše 88 km2 je známý také jako ostrov pelikánů, kamení, větrných mlýnů a oblíbený cíl dovolené pro gaye a lesbičky. Domy si zde nepostavily jen celebrity, ale také bohatí Řekové, kteří si sem přijíždějí pravidelně v létě odpočinout. Neznamená to však, že by byl Mykonos určen jen zbohatlíkům, zdejší ubytovací zařízení se přizpůsobí každé peněžence. Kromě luxusních hotelů zde najdete také menší rodinné penziony nebo můžete využít možnosti ubytování v soukromí.

Z historického hlediska nebyl Mykonos příliš významný, v dějinách Řecka nehrál důležitou roli. I přesto se zde dochovala řada historických památek, z nichž nejzajímavější jsou pozůstatky benátské pevnosti Kastro. Ostrov oplývá mnoha přírodními krásami, má členité pobřeží lemované menšími i většími zátokami a zálivy, v nichž najdete barevné pláže omývané azurovým mořem. Mykonos dále nabízí typickou kaskádovou architekturu, mnohé archeologické památky a také bohatý noční život. Mnohé bary, noční kluby a diskotéky utichají až k ránu.

Ostrov je převážně hornatý, kamenitý, vyprahlý a příliš neoplývá zelení. Může za to nedostatek vlhkosti během teplých letních měsíců. Alespoň nějaké srážky se dostavují během zimních a jarních měsíců. V některých oblastech po většinu času fouká poměrně silný vítr, který sem láká příznivce vodních sportů, jako je windsurfing a kiting. Od pobřeží se začíná zvedat pohoří, které ve vnitrozemí dosahuje až 400 metrů.

mlýn na ostrově Mykonos
Foto: mlýn na ostrově Mykonos

Vyhledávanou atrakcí ostrova Mykonos jsou samozřejmě pláže, které slouží jako místo pro relaxaci a zároveň i pro zábavu – konají se na nich mnohdy bujaré zábavy a noční párty. Nejkrásnější pláže se rozkládají na jihu, jihozápadě a jihovýchodě ostrova. Pláže jsou převážně písčité, upravované a omývané průzračně čistým Egejským mořem. Nabízí poměrně široké služby pro turisty a poskytují jim dostatečné zázemí. Na plážích si můžete užívat plážových sportů, na moři pak nejrůznějších vodních sportů, jako je jízda na vodních skútrech, vodních lyžích, parasailing a další.

K nejoblíbenějším plážím patří Paradise, Elia, Platis Gialos u stejnojmenného letoviska a Psarou. Mezi homosexuály a lesbičkami z celého světa drží prim pláž Super Paradise. Jednou z největších pláží na Mykonosu je Kalo Livadi. Pokud byste měli zájem spíše o klidnější pláže a nepotřebovali byste žádné služby ani vybavení, potěší vás Agia Anna, Agios Ioannis a Panormos. Naprosté soukromí pak poskytuje hůře dostupná, ale krásná pláž Agios Sostis. Jestliže patříte k příznivcům adrenalinu, oceníte pláže Ftelia, Kalafatis nebo Ornos, které jsou vhodné pro vodní sporty.

Chora, ostrov Mykonos
Foto: Mykonos Town

Při návštěvě ostrova byste neměli vynechat prohlídku hlavního města, které nese stejné jméno jako celý ostrov. Mykonos Town je dnes centrem veškerého dění, je centrem kultury, administrativy a zábavy. Nezapomenutelné kouzlo mají zdejší úzké a klikaté dlážděné uličky, které vyúsťují na malá náměstíčka s tavernami, restauracemi a bary. Během procházky narazíte na bílé domečky osázené fialkovými květy, a také na kostely a větrné mlýny. Jakmile dojdete až k přístavu, budete si připadat, jako byste se ocitli v italských Benátkách. V hlavním městě samozřejmě nechybí obchůdky se suvenýry, šperky, oblečením a potravinami.

Příjemný pobyt zažijete v turistických letoviscích Agios Ioannis, Agios Stefanos, Platys Gialos, Tourlos, Ornos a mnoha dalších. Vyrazit můžete také na prohlídku ostrova, Mykonos má totiž všude co nabídnout. Další možností jak si zpestřit dovolenou je vyrazit na malý ostrůvek Delos rozkládající se směrem na jihozápad od ostrova Mykonos. Rozkládá se na pouhých 4 kilometrech čtverečních, ale ukrývá poměrně rozsáhlá archeologická naleziště a zajímavé muzejní prostory.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA