Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Korfu - informace o ostrově

Na západě Řecka se v Jónském moři nachází ostrov Korfu, který bývá díky své bujné subtropické vegetaci často označován jako „smaragdový ostrov“.  Korfu je považováno za jednu z nejkrásnějších lokalit v Řecku a ročně jej navštíví velké množství turistů ze všech koutů světa. Korfu je se svou rozlohou 592 km2 po Kefalonii druhým největším ostrovem v Jónském souostroví. Pobřežní oblasti bývají během hlavní sezóny doslova přeplněny turisty, oproti tomu horské vesničky bývají liduprázdné. Hlavním městem ostrova je Kerkyra, která si do dnešních dní uchovala starou benátskou atmosféru.

ostrov Korfu, Řecko
Foto: ostrov Korfu

Povrch ostrova je velmi různorodý, na východě se pobřeží pozvolně svažuje do moře, západ ostrova je strmý, skalnatý s četnými útesy. Kolem Korfu je rozeseto několik ostrůvků, jako je Vido, Lazareto nebo symbol ostrova Pontikonisi. Pobřeží Korfu zaujímá délku více než 200 km a zdejší pláže patří k nekrásnějším v celém Středomoří. Některé jsou čistě písčité, jinde se nachází menší či hrubší oblázky. Pláže jsou většinou dobře dostupné, ale na západě jsou kvůli pobřežním strmým skalám občas přístupné jen lodí. Vše obklopuje křišťálově průzračná voda.

ostrov Korfu, Řecko
Foto: ostrov Korfu

Kromě nádherné přírody nabízí Korfu také bohatou historii a zajímavou ostrovní architekturu. Ostrov je posetý velkým množstvím památek, které zde po sobě zanechaly národy, které kdysi ostrov ovládaly. Díky bohatě rozvinutému turistickému ruchu je na Korfu velmi kvalitní infrastruktura a není tak problém se dostat z jednoho konce ostrova na druhý. Ostrovní městečka, na kterých je patrný vliv i jiných evropských národů, jsou poseta klasickými bílými domky s modrými dveřmi a okenicemi. Kromě malých náměstí zde narazíte na spoustu kostelíků a kapliček.

Na Korfu se nachází spousta zajímavých a turisticky přitažlivých míst, která stojí za to navštívit. Jedním z těchto míst je například klasicistní zámeček Achillion královny Sissi, která zde prožila značnou část života. Hezký výlet si můžete udělat, pokud se vydáte ke zřícenině byzantského hradu Angelokastro ze 13. století. Mezi vesničkami Lakones a Krini se nachází vyhlídkové místo Bella Vista, odkud se můžete kochat překrásným výhledem na ostrov. Nejjižnějším bodem Korfu je mys Asprokavos, kde stojí opuštěný klášter a nad vámi se tyčí až 130 metrů vysoké skály.  Pokud máte rádi turistiku, vydejte se na nejvyšší horu ostrova nazývanou Pantokrátor, která měří 906 metrů nad mořem.


Foto: ostrov Korfu

Zdejší příroda je v mnohém jedinečná. Jelikož je na Korfu větší počet srážek, než na ostatních Jónských ostrovech, může se pochlubit stálezelenou krajinou a bohatou vegetací. Na jaře se zde tak můžete kochat záplavou květů, roste zde více jak 40 druhů orchidejí. Ve velkém počtu byly na ostrově vysazovány olivovníky, kromě nich však můžete spatřit ještě piniové a cypřišové háje, eukalypty či platany. Pro Korfu jsou typická také rozsáhlá políčka vinné révy. Specialitou Korfu se stala rostlina kumquat, což je malý pomerančovník, který sem byl dovezený z Asie. Vyrábí se z něj jedinečný likér a marmeláda, jež se staly oblíbeným suvenýrem. Mimo turistická letoviska se může stát, že narazíte na některé z divoce žijících zvířat. Ve vnitrozemí žijí především nejrůznější ještěrky, želvičky a potkat se můžete i s hadem. Zátoky jsou domovem pro mnoho druhů ptáků. Na Korfu pobíhá také spousta potulných psů, kteří žebrají u turistů o nějaký pamlsek.

Korfu - zelená perla Jónského moře nabízí hlavně pohodu

Korfu - zelená perla Jónského moře nabízí hlavně pohodu

Mezi šest nejoblíbenějších řeckých ostrovů, na nichž lze strávit pohodovou dovolenou, patří také Korfu. Když se do těchto končin vydáte, záhy pochopíte, proč ostrov dostal přezdívku „zelená perla Jónského moře“. Rozhodně se nejedná o náhodu!

celý článek

 

Korfu – Jónský smaragd

Korfu – Jónský smaragd

Stále zelený ostrůvek Korfu nese tak trochu patetické přízvisko „smaragd Středomoří“. S přibývajícím turistickým ruchem sice jeho lesk od dob císařovny Sisi lehce povadl, pořád však patří mezi to nejkrásnější, co mohou evropské ostrovy nabídnout, a řadí se mezi jednu z neoblíbenějších turistických destinací.

celý článek

 

Korfu - ostrov bájných Fajáků

Korfu - ostrov bájných Fajáků

Ať už přijedete na jakýkoliv řecký ostrov, téměř pokaždé o něm uslyšíte, že je nejhezčí ze všech. Stejně tak o Korfu se říká, že patří mezi řeckými ostrovy k nejatraktivnějším. Ať už je to pravda nebo ne, je určitě ostrovem zajímavým.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA