Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chalkidiki - informace o poloostrově

Na severovýchodě Řecka vybíhají jako tři prstíky do Egejského moře poloostrovní výběžky Kassandra, Sithonia a Athos, které jsou součástí poloostrova Chalkidiki a vytváří jeho nezaměnitelný tvar. Poloostrov nabízí krásnou krajinu, pobřeží plné nekonečných pláží, všudypřítomnou zeleň, archeologické skvosty i bájné mytologické příběhy.

A to byl jen malý výčet toho, co čeká na návštěvníky Chalkidiki. Není se tak čemu divit, že se stalo jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku a každoročně jej navštíví statisíce turistů z nejrůznějších koutů Evropy. Poloostrov pro svůj tvar bývá často nazýván „Poseidonův trojzubec“. Podle starých řeckých bájí jej Poseidon hodil po obrech nazývaných Titáni, kteří v těchto místech žili a tak vznikl poloostrov Chalkidiki. 

Chalkidiki si jako rekreační oblast oblíbili nejen zahraniční turisté, ale také samotní Řeci. Oproti řeckým ostrovům je totiž dobře dostupný a nabízí vše, co můžete očekávat od dovolené u moře, tedy průzračné moře, krásné a snadno dostupné pláže, možnosti zábavy, sportu i výletů za historickými památkami. Každého turistu na Chalkidiki jistě potěší úřední opatření, které říká, že veškeré pláže i moře patří všem. Nestane se vám tady, že byste narazili na nějakou soukromou pláž. Všechna ubytovací i jiná zařízení tak musí ležet alespoň 30 metrů od břehu, aby bylo pobřeží přístupné veřejnosti.

Pláže jsou na Chalkidiki převážně písečné, ale setkat se můžete i s oblázkovými. Všechny bez výjimky mají pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci. Kromě dlouhých pláží, zde můžete objevit také různá zákoutí s malými plážičkami, které vám poskytnou dostatek soukromí. Řada pláží se může pyšnit oceněním „Modré vlajky“ Evropské unie, která je dokladem jejich čistoty. Pobřežní vody jsou ideální pro provozování všemožných vodních sportů, nadšení budou hlavně vyznavači surfingu, kitingu, jachtingu a parasailingu. Oblíbené jsou jízdy na vodních lyžích, nafukovacích banánech, skútrech i šnorchlování.

Veškerý turistický ruch je soustředěn do dvou „prstů“, které se nazývají Kassandra a Sithonia. Třetí prstík zvaný Athos je posvátný a obývají jej mniši, kteří povolují vstup na své území pouze mužům, dětem a ženám je vstup zakázán. Pokud mají i ženy zájem vidět některé z klášterů, které byly na poloostrově vystavěny, mohou je obdivovat během plavby lodí podél západního pobřeží. Na samotném jihu leží Kassandra, jejíž pobřeží je lemováno množstvím živých letovisek, v nichž se nachází taverny, restaurace, bary a zábavní střediska. Pláže během hlavní sezóny bývají dost zaplněné a večer se ulice zaplní lidmi toužícími po bujaré zábavě. Přijíždějí sem převážně mladí lidé, aby si užili prázdniny plné slunce a večírků.

Prostřední poloostrůvek Sithonie je o poznání klidnější a místo rušných středisek nabízí spíše přírodní poklady. Těmi jsou například odlehlé pláže, které sice nenabízí takový komfort, jako je tomu na protější Kassandře, ale zato si na nich můžete vychutnat mnohem více klidu a soukromí. Pokud toužíte poznat řecké tradice, vypravte se do vnitrozemí, kde v malých vesničkách žijí lidé svým zaběhlým poklidným tempem a dodržují staré zvyky. K nejznámějším a nejnavštěvovanějším turistickým centrum na Chalkidiky patří Fourka, Nea Vrasna, Pefkochori, Polichrono, Sarti, Stavros, Metamorfossi, Paralia Dionisios a další.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.

Chalkidiki – Poseidonův ráj

Chalkidiki – Poseidonův ráj

Na severovýchodě Řecka se rozkládá „Poseidonův trojzubec“ – tak bývá často označován poloostrov Chalkidiki, který vybíhá jako tři natažené prsty do vod Egejského moře. Patří mezi nejoblíbenější cíle zahraničních návštěvníků, kteří oceňují průzračné moře, krásné a snadno dostupné pláže, navíc ve spojení s historickými památkami.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA