Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limnos

Limnos - informace o ostrově

V severovýchodní části Egejského moře se rozkládá ostrov Limnos, který je charakteristický svými třemi poloostrovními výběžky. Tento nádherný a turismem doposud neobjevený ostrov nabízí mnoho možností ke strávení klidné dovolené. Jeho pestré a velmi členité pobřeží je lemováno písčitými plážemi a omýváno průzračně čistou vodou Egejského moře.

Díky tomu, že Limnos nepatří mezi turisticky nejnavštěvovanější místa v Řecku, udržuje si svou nezaměnitelnou ostrovní atmosféru, originální kulturu a především krásnou, téměř nedotčenou přírodu. Nabízí tak vše, za čím jezdí turisté do jiných částí Řecka, ale ještě ve větší míře. Limnos tak láká na koupání v moři, vodní radovánky, opalování a aktivity na plážích, ale jako přidanou hodnotu pak nabízí také procházky v rozmanité krajině, v okolí jezer bohatých na řadu unikátních živočichů nebo prohlídky unikátních archeologických nalezišť a malebných vesniček s tradičním rytmem života.

Limnos má rozlohu necelých 500 km čtverečních, je situován mezi řeckou a tureckou pevninou a leží v blízkosti řeckého ostrova Lesbos, pod jehož správu spadá. V jeho blízkosti se však nachází i turecké ostrůvky Imbros a Tenedos. Díky své poloze na jihu Evropy se může Limnos pochlubit příjemným teplým klimatem. V letních měsících zde můžete očekávat stálé slunečné počasí a déšť je zde naprostou výjimkou. 

Pobřeží Limnosu je dlouhé cca 250 km a je tvořeno zálivy, zátokami, mysy, plážemi a skalami. Nejdivočejší je pobřeží na severozápadě ostrova, kde se také tyčí nejvyšší hora Skopia, nebo také Vigla dosahující nadmořské výšky 470 metrů. Směrem k východu pak kopce pomalu ustupují a nahrazují je úrodné nížiny. Půda je zde velmi úrodná, což je paradoxně nevýhodné pro pěstování oliv, které patří k symbolům Řecka. Na Limnosu se tak hojně pěstují spíše citrusy, víno, fíky a podobně. Limnos však vyniká naprosto unikátními přírodními ekosystémy. Na ostrově tak žije spousta živočichů a vyskytují se zde endemické druhy rostlin. Například u jezer Alyki a Hortarolimni se rozkládají bažiny a mokřady, v nichž lze pozorovat četnou populaci ptactva a řadu zajímavého rostlinstva. 

Limnos se může pochlubit krásnými plážemi, které většinou pokryty jemným pískem, ale najdete zde také pláže oblázkové. Celkem lemuje ostrov asi stovka pláží, které jsou převážně přírodní a nabízí dostatek soukromí pro lenošení a opalování. Pláže se pozvolně svažují do křišťálově čistého Egejského moře. Mezi nejoblíbenější patří pláž Plati dlouhá 700 metrů, která je lemovaná bary, tavernami a nabízí pestré možnosti sportovního vyžití. Nachází se nedaleko hlavního města. Plně turisticky vybavené jsou také pláže Riha Nera a Myrina. I na nich se můžete kromě relaxace věnovat vodním sportům, jako jsou vodní lyže, skútry, windsurfing, kitesurfing nebo se projet v motorovém člunu. Pro milovníky soukromí a většího klidu je možné doporučit pláž Kokkinu, která je charakteristická svým načervenalým pískem. Jednou z nejdelších pláží na Limnosu je pak Makris Gialos táhnoucí se v délce několika kilometrů.

Pokud si budete chtít plážovou turistiku zpestřit nějakým výletem, vydejte se do vnitrozemí, které je opravdu krásné. Najdete v něm zapomenuté vesnice, jako třeba Varos, kde se vyrábí výtečné sýry, nebo Agios Dimitrios proslavená sladkými rozinkami a vínem. Sladkosti všeho druhu jsou pak produkovány také v obci Atsiki. Nejrozlehlejší obcí ostrova je Kaspakas, která je protkána malebnými uličkami s kamennými domky a původním dlážděním. V další obci s názvem Kornos si můžete dopřát relaxaci v léčivých horkých pramenech vyvěrajících z hlubin země. Tyto prameny dosahují teploty kolem 44 stupňů Celsia. Nedaleko obce Thanos stojí kostel Panagia Kakkaviotissa zasvěcený Panně Marii. Byl postaven v nesnadno dostupné jeskyni na vrcholu kopce nad osadou.

Na ostrově Limnos dnes žije necelých 20 tisíc obyvatel. Asi čtvrtina jich obývá hlavní město Myrina, jehož historie sahá do 12. století. Myrina je centrem turistiky, obchodu a služeb a také architektonickým a kulturním skvostem ostrova. Ukrývá řadu památek na nejrůznější období svých dějin. K městu patří malý přístav, v němž můžete ochutnat lahůdky připravené z čerstvě ulovených ryb. Dominantou je mohutná pevnost, která byla přestavěna na zámek. Milovníci historie mohou zavítat do Archeologického muzea, v němž jsou nashromážděny vzácné předměty nalezené na ostrově. Dále je v Myrině možné navštívit církevní a Byzantské muzeum. V centru města stojí krásná katedrála Agia Triada.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!

Řecký ostrov Limnos turisté ještě moc neobjevili

Řecký ostrov Limnos turisté ještě moc neobjevili

Limnos je jedinečný malebný ostrov v severovýchodní části Egejského moře, který je ideální pro klidnou dovolenou. Ostrov tisíce pocitů, osmý největší v zemi. V řecké mytologii je právě tento ostrov domovem boha ohně Héfaista a nalézá se zde jeho pověstná dílna.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA