Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Olympská riviéra

Olympská riviéra - informace o lokalitě

Olympská riviéra se rozkládá asi 100 kilometrů jižně od Soluně, přímo pod sídlem nejvyšších řeckých bohů, pod Olympem. Je oblastí, kde se v minulosti zrodila bájná řecká mytologie a řada tajuplných příběhů. V současnosti je známá spíše jako populární rekreační destinace pevninského Řecka tvořená krásnou přírodou a malebnými písečnými plážemi.

Olympská riviéra rozkládající se na severovýchodním pobřeží Řecka je na severu ohraničena letoviskem Paralia a na jihu prázdninovým městečkem Messagala. Každoročně sem přijíždějí statisíce návštěvníků z nejrůznějších koutů Evropy. Ty sem láká především nedotčená příroda, masív Olympu a písečné pláže táhnoucí se v délce více jak 60 kilometrů.

Hora Olymp má dva vrcholy, hlavní vrchol Mytikas je vysoký 2917 metrů, vedlejší vrchol Skolio měří 2911metrů nad mořem. Tyto vrcholy jsou dokonce i v létě pokryté bílou sněhovou čepicí. Celá oblast v okolí Olympu je přísně chráněna jako národní park a zapsána na seznam památek organizace UNESCO. Poskytuje totiž vhodné podmínky pro četné vzácné druhy rostlin a živočichů. Z důvodu blízkosti Olympu na Olympskou riviéru často přijíždí nadšení horalové a pěší turisté. Celý národní park je protkán řadou stezek různých délek a náročností.

Pobřežní pás Egejského moře je lemován nádhernými plážemi, které jsou tvořeny malými oblázky a mají pozvolný vstup do moře, což ocení především méně zdatní plavci. Jsou omývány průzračnou mořskou vodou tyrkysové barvy. Mnohým zdejším plážím je pro jejich kvalitu každoročně udělována tzv. Modrá vlajka EU. K nejznámějším letoviskům riviéry patří Paralia, Litochoro, Nei Pori, Leptokaria, Dion a Messagala. Pro své horské klima a čisté ovzduší je oblast hojně vyhledávána astmatiky, alergiky a lidmi trpícími kožními chorobami. Pro svou výhodnou polohu u paty Olympu je celá oblast Olympské riviéry vhodná nejen pro příznivce letní dovolené u moře, ale i pro milovníky aktivního odpočinku. Turistická sezóna zde trvá poměrně dlouho – od začátku května až do poloviny října.

Skvělé možnosti rekreace nabízí i původní rybářská vesnička Neos Panteleimon tvořená kouzelnými domky. Letovisko Platamonas zase vyniká mohutným hradem Platamon situovaným na skále. Navštívit byste měli také krápníkovou jeskyni Spilia a vesničku Rapsani, která je považována za jakýsi vinný sklep celé oblasti. Vynechat byste rozhodně neměli ani místní zajímavost, kterou je magnetická hora Lifidra se zajímavými gravitačními úkazy. Funguje na ní všechno úplně opačně, než jak jsme zvyklí. Do kopce se jde snadno, z kopce těžko, voda teče nahoru a také kulička položená na zem se kutálí směrem do kopce. Místo je možná trošku děsivé, ale rozhodně také zábavné.

Olympská riviéra má skvělou polohu, která je ideální pro podnikání nejrůznějších výletů za poznáním památek a řecké historie. Nejčastěji se odtud turisté vypravují ke klášterům Meteora a do Soluně, která je druhým největším městem Řecka. Časově trošku náročnější jsou pak výlety do metropole Athény, která je považována za kolébku demokracie a antické kultury.

Řecko, palmy a osel (obrazem)

Řecko, palmy a osel (obrazem)

Přeji hezký den, tak už máte vybranou dovolenou na léto? Jestli pořád ještě ne, zvu vás obrazem do Řecka. Přesněji do letoviska Neo Pori. Tato lokalita je pro rodinou dovolenou jako stvořená. Konzervy nechte doma, jsou tam restaurace s českým menu a dáte si tam i dobré pivíčko! Pokud si prohlédnete fotky až dokonce, uvidíte osla a českou filmovou hvězdu!

celý článek

 

Olympská riviéra – ti bohové museli být šílení

Olympská riviéra – ti bohové museli být šílení

Turisty nejvyhledávanější místo ve středním Řecku s kilometry oblíbených písčitých pláží, průzračným Egejským mořem, bohatým společenským životem a populárními památkami – to je Olympská riviéra, území, vinoucí se 23 kilometrů po úpatí bájné hory Olympos, sídla řeckých bohů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA