Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skopelos - informace o ostrově

Skopelos je s rozlohou 96 km2 druhým největším ostrovem méně známého řeckého souostroví Sporady, které se rozkládá severovýchodně od ostrova Evia. Skopelos sousedí s ostrůvky Skiathos, Skyros a Alonissos a všechny jsou omývány vodami Egejského moře. Tento poklidný ostrov láká na své přírodní krásy každoročně stále více turistů.

Přesto se dá o Skopelu říct, že není tak výrazně zasažen turistickým ruchem, jako jiné řecké destinace. I tak je ovšem dostatečně vybaven, má kvalitní infrastrukturu a umožňuje příjemnou dovolenou v pohodlí mnoha pěkných letovisek. Na délku Skopelos měří 45 kilometrů, v nejširším místě má 12 kilometrů. Severovýchodní pobřeží je dosti strmé, tvořené skalnatými útesy, oproti němu má jihovýchodní část ostrova již mírnější profil.

Tento malebný ostrov zdobí majestátní skaliska, rozmanité zátoky s liduprázdnými plážemi a porosty borovicových lesů, ovocných stromů, vinné révy, olivovníků a mandlovníků. Vzduch je prosycen vůní nejrůznějšího koření, květů a plodů. Kromě úžasné panenské přírody zde najdete také liduprázdné pláže a mnoho příležitostí k odpočinku či zábavě. Spokojeni zde budou jak lidé hledající organizovanou zábavu, půjčovny člunů, plážové taverny a možnosti vodních sportů, tak i návštěvníci kteří si chtějí nalézt tu svou pláž ukrytou před ostatními. Největší a údajně i nejkrásnější pláží Skopelosu je Milia ležící na severu ostrova.

Letiště na ostrově nenajdete, proto je možné se na něj dostat pouze lodí, která pravidelně připlouvá do hlavního města Skopelos, kde žijí asi 3 tisíce z celkem 10 tisíc obyvatel ostrova. Stará část města je městskou památkovou zónou a seznámí návštěvníky s původní architekturou typickou pro souostroví Sporady. Druhým největším městem je Glossa situované na západním pobřeží ostrova. Ubytování je možné ještě v dalších oblíbených turistických střediscích, mezi nimiž vyniká například Panormos či Agnondas. Ve vnitrozemí ostrova jsou rozesety kláštery, kapličky a tradiční domky místních obyvatel. Pokud byste se chtěli vypravit do minulosti, navštivte zapomenutou vesničku Stafilos, pod níž v zálivu kdysi stávaly římské lázně.

Skópelos – kouzelný ostrůvek v souostroví Sporady

Skópelos – kouzelný ostrůvek v souostroví Sporady

Nedaleko řecké pevniny leží kouzelný ostrůvek Skópelos patřící ke známému a hojně navštěvovanému souostroví Sporady v Egejském moři. Přestože je Skópelos hned druhým největším ostrovem tohoto souostroví, nepatří kupodivu k těm nejnavštěvovanějším. I v hlavní turistické sezóně zde na návštěvníky čeká klid a pohoda.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA