Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kokkari

Kokkari - informace o letovisku

Malebné turistické letovisko Kokkari se rozkládá na severovýchodním pobřeží ostrova, asi 10 km od hlavního města Samos. Původně zde stála jen rybářská vesnička, ze které se s rozvojem cestovního ruchu na ostrově stalo oblíbeným prázdninovým letoviskem. Své jméno Kokkari, neboli česky cibulka, městečko dostalo od svých zakladatelů, kteří na zdejší úrodné půdě začali pěstovat zvláštní druh cibule. Kokkari je obklopeno kopci porostlými hustým lesem, které vytváří krásné přírodní scenérie. Zdejší široká zátoka je lemována krásnými oblázkovými plážemi, které místy oddělují skalnaté výběžky. Kromě hlavní dvoukilometrové pláže zde najdete také menší pláže, kde každý najde potřebné soukromí. K nejlepším na ostrově patří asi 2 km vzdálené pláže Tsamadou a Lemonakia, kde najdete i úsek pro nudisty. Všechny pláže poskytují ideální podmínky pro koupání, vodní sporty i plážové hry. Kokkari je vyhledávanou lokalitou obzvláště pro milovníky windsurfingu.

Samotné městečko Kokkari je přitažlivé svými úzkými uličkami, barevnými domky s typickými balkóny i jedinečnými vyhlídkami na moře. Panuje zde pohodová prázdninová atmosféra, která láká k romantickým procházkám. Kolem pobřeží se táhne promenáda plná taveren, restaurací, barů, kaváren a diskoték, kde si můžete užívat rušného nočního a společenského života. V Kokkari panuje stálé počasí a vane příjemný mořský větřík, který během parných letních dní skvěle ochlazuje. Kokkari je ideálním místem pro dovolenou s rodinou nebo přáteli. Pokud si půjčíte motorku nebo auto, můžete se vydat na průzkum do zajímavých částí ostrova. Pěšky se odtud dají podnikat výlety do hor nebo můžete navštívit hlavní město Samos Town.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA