Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pythagorion

Pythagorion - informace o letovisku

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Samos se nachází poměrně živé a turisticky hojně navštěvované středisko Pythagorion. Městečko bylo pojmenováno po matematikovi a mysliteli Pythagorovi, který se na ostrově narodil. Toto přístavní město si dodnes uchovává svůj tradiční řecký a romantický ráz. Atmosféru dokreslují ještě staré domky s křivolakými uličkami, které dávají městu nezapomenutelný charakter.

Pythagorion svým návštěvníkům nabízí koupání v průzračně čistém moři a relaxaci na písčito-oblázkové pláži. Pláž má velmi pozvolný vstup do moře, proto je vhodná pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce. Máte možnost zde vyzkoušet také širokou nabídku vodních sportů, nebo si zahrát plážové hry. Podél města se táhne promenáda, která je lemovaná nepřeberným množstvím restaurací, taveren, barů a zábavních podniků. Je zde tedy dostatek zábavy ve večerních i nočních hodinách a rozhodně se zde nebudete nudit.

Městečku dominuje malý rybářský přístav, kde kotví rybářské a výletní lodě, ale také luxusní jachty. Molo přístavu je vyzdobeno sochou známého Pythagora. V Pythagorionu můžete navštívit také Archeologické muzeum, Eupalionský palác, pozůstatky středověkého divadla nebo ruiny hradu z 19. století, který byl vystavěn jako obrana proti Turkům. Pěšky nebo autem se můžete vydat do 5 km vzdáleného městečka Mytilinii, kde jsou v muzeu k vidění fosilie prehistorických živočichů. Vypravit se můžete také do nedalekého městečka Iraion nebo Potokaki.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA