Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mykali

Mykali - informace o letovisku

Asi 8 kilometrů jižně od hlavního města ostrova Samos se rozkládá oblíbené turistické letovisko Mykali. Návštěvníci si zde mohou užívat typických prázdninových aktivit, jako je lenošení na pláži, koupání v moři, poznávání okolí nebo se věnovat vodním sportům. Jsou zde také bohaté možnosti nákupů a zábavy, přesto je Mykali označováno za klidné letovisko.

Hlavní předností Mykali je cca 3 kilometry dlouhá a široká oblázková pláž omývaná modravými vodami Egejským mořem. Na pláži najdete veškerý plážový servis, jako jsou sprchy, převlékací kabiny, toalety a další. K dispozici jsou také slunečníky a lehátka. Užívat si zde můžete veškerých vodních sportů, jako je windsurfing, jízda na vodních lyžích nebo kiting. Pokud však vodním sportům zrovna neholdujete, zkuste si zapinkat třeba plážový volejbal. Vzhledem k tomu, že má pláž poměrně strmé svažování do moře, není příliš vhodná pro malé děti a pozor by si měli dávat i neplavci.

Ubytování je v Mykali zajišťováno v apartmánech a penzionech, ale také v soukromí u místních obyvatel. Většina z ubytovacích zařízení se nachází přímo u pobřeží. Okolí letoviska je ideální k procházkám. Koho zajímá historie, neměl by vynechat prohlídku místního archeologického a paleontologického muzea. Hlavní sál muzea byl v minulosti dokonce zvětšován, aby v něm mohly být vystaveny veškeré nálezy pocházející z Héraionu – antického chrámu nacházejícího se na jihu ostrova Samos. Dnes si zde tak můžete prohlédnout například téměř 5 metrů vysokou, mramorovou archaickou kolosální sochu jinocha (kúros), jehož torzo bylo objeveno uprostřed vinohradu, který sousedí s posvátným okrskem.

Pokud byste se chtěli vydat na průzkum okolí, určitě se zajděte podívat na nedalekou písčitou pláž Psili Ammos, která patří k nejkrásnějším na ostrově. Doporučujeme také návštěvu hlavního města ostrova, kde je dostatek nákupních i zábavních možností a kulturního vyžití.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA