Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tavronitis - informace o letovisku na ostrově Kréta

Na severozápadním pobřeží Kréty leží malé letovisko s názvem Tavronitis, které je poměrně klidné a jako stvořené pro nerušený odpočinek. Pobřeží je lemováno dlouhými plážemi zalitými sluncem, které jsou omývány průzračně čistým Středozemním mořem. Kolem dokola se rozkládají olivové háje, vinice a příjemný stín poskytují vzrostlé borovice.

Turisté v Tavronitis naleznou dokonalé zázemí, což je jedna z podmínek pro spokojenou letní dovolenou u moře. Vybudovány zde byly kvalitní hotely, ale také menší penziony a apartmány. V centru letoviska naleznete vše potřebné - restaurace, kavárny i tradiční řecké taverny, které dodávají Tavronitis to pravé kouzlo. Ochutnat v nich můžete některou z řeckých specialit nebo mezinárodní kuchyni. Dále v obci najdete poštu, spoustu obchodů a řemeslných dílen. Přímo na pobřeží se pak nachází několik podniků, které v prázdninovém středisku nesmí chybět – diskotéky, bary a noční kluby. Nečekejte zde ale nějaký veliký ruch.

Místo se proslavilo především svou krásnou písčito-oblázkovou pláží, která má pozvolné svažování do moře. Koupat se u pobřeží proto bez obav mohou i malé děti. Poměrně často se zde ale vyskytují větší vlny, proto dál na moře by se měli vydávat jen zkušení plavci. Pláž se stala centrem veškerého dění přestože nemá žádné zázemí ani nabídku vodních sportů. Tavronitis neláká jen krásnou přírodou a pobřežím s dlouhými plážemi, je rovněž skvělým výchozím bodem pro poznávání západní části ostrova Kréta. Určitě byste neměli vynechat jednu z nejznámějších soutěsek světa s názvem Samaria.

Dále se můžete vydat do nádherného asi 30 kilometrů vzdáleného městečka Chania, které do roku 1972 bylo hlavním městem Kréty. Díky uměle vybudovaným kanálům se Chanii přezdívá "řecké Benátky". Pokud byste měli zájem, můžete vyrazit za poznáním okolních letovisek, jako je Kolymbari (3km) nebo Platanias (7km). Tavronitis má se všemi těmito místy zajištěno pravidelné autobusové spojení.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA