Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Plakias - informace o letovisku na ostrově Kréta

Na jihozápadě Kréty se ve stejnojmenném zálivu rozkládá městečko a turistické letovisko Plakias. Nejbližším větším městem je Rethymno vzdálené 35 km na sever, s nímž má Plakias zajištěno pravidelné autobusové spojení. Hlavní město Heraklion s letištěm leží 117 km daleko. Původně bylo Plakias pouze malá rybářská vesnička, která se s rozvojem cestovního ruchu proměnila v příjemné turistické letovisko.

Centrum letoviska tvoří pobřežní promenáda lemovaná typickými krétskými tavernami, restauracemi s mezinárodní kuchyní, supermarkety, obchůdky a půjčovnami aut. O večerní zábavu se postará několik místních diskoték hrajících jak moderní, tak i tradiční muziku. V Plakiasu se můžete slunit na písčito-oblázkových plážích, které jsou omývány průzračně čistou vodou Libyjského moře. Nedaleko od pláže se začíná zvedat mohutné pohoří porostlé bujnou subtropickou vegetací. Díky tomuto kontrastu jsou zdejší pláže považovány za jedny z nejkrásnějších na jihu Kréty. Na plážích většinou pofukuje příjemný větřík, často jsou proto vyhledávány milovníky windsurfingu a dalších vodních sportů.

V okolí Plakias se nachází řada míst, které jistě stojí za návštěvu. Dobré je si pronajmout auto a vydat se za poznáním do vzdálenějších koutů ostrova. Na své si zde přijdou milovníci přírody i historie. Doporučujeme navštívit pravoslavný klášter a pláž Preveli. Klášter, kde dnes najdeme muzeum ikon, byl v minulosti nejvlivnější církevní institucí na Krétě. Turistickým vláčkem se pak můžete vydat do vesničky Selia, kde se život zastavil na počátku 20. století.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA