Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sissi - informace o letovisku na ostrově Kréta

Přibližně 40 km od hlavního města Heraklionu se na severním pobřeží Kréty rozkládá malé příjemné letovisko Sissi. Původně zde stála jen rybářská vesnička, která se v posledních letech s rozvojem cestovního ruchu proměnila na poměrně rušné přímořské městečko se spoustou nejrůznějších obchůdků, směnáren, taveren, restaurací a minimarketů. V Sissi se nachází také malý přístav sloužící ke kotvení malých rybářských lodí, které denně přiváží čerstvé ryby do místních taveren. Přestože se Sissi nachází nedaleko nejrušnější krétské turistické oblasti Hernonissos, Stalida a Malia, podařilo se mu uchovat typicky krétskou atmosféru. Letovisko je navštěvováno celoročně a vyhledávají ho turisté všech věkových kategorií.

V letovisku najdete snad všechny druhy společenské zábavy a sportovního vyžití. Určeny jsou k tomu převážně místní krásné pláže a průzračně čisté Krétské moře. Malé romantické pláže jsou pokryty pískem a od ostatních jsou místy odděleny skalnatým břehem. Pro milovníky společenské zábavy a nočního života je v Sissi připraveno několik plážových barů, taveren s posezením přímo na pláži, diskoték a dalších zábavních podniků. Místní zátoky pak poskytují dostatek soukromí pro zamilované páry a pro lidi, kteří jsou na chvíli uniknout od každodenního ruchu střediska.

V Sissi bylo vystavěno mnoho ubytovacích zařízení, proto je nabídka ubytování opravdu široká. Vybrat si můžete od malých rodinných penzionů až po velké hotelové komplexy. Veškerá zařízení však byla vkusně umístěna do bohaté zeleně, proto i tak působí klidným a příjemným dojmem. Pokud máte raději aktivní trávení dovolené, můžete využít širokou nabídku plážových atrakcí a tras pro pěší turistiku. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat za poznáním dalších zajímavých míst severní části ostrova. V letovisku Hernonissos se rozkládá velký vodní park Star Beach Water Park se spoustou tobogánů, skluzavek a dalších atrakcí, které přitahují zejména děti a mládež. Směrem na jihovýchod od letoviska se zvedá pohoří Selena, které je součástí nejvyššího pohoří oblasti - pohoří Dikti, jehož vrcholy dosahují výšek přes 2000 metrů nad mořem. Zde se také nachází náhorní plošina Lasithi.

Přibližně 3 km od Sissi leží také středisko Malia, které patří mezi nejrušnější na Krétě. V Malii byl odkrytý jeden ze čtyř nejvýznamnějších minojských paláců, jenž byl součástí tehdejšího města. Palác Malia pochází ze stejné doby jako palác v Knossu a Festu tj. kolem roku 2000 před naším letopočtem. Do dnešní doby v oblasti probíhá archeologický výzkum. Nalezeny zde byly také zbytky keramiky a keramických střepů z doby prvního osídlení v letech 6000 - 3000 před naším letopočtem. Oblast zálivu Malia je tak považována za nejstarší obydlenou oblast na Krétě. Dále se zde našly ruiny románské kaple z 6. století př. n. l.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA