Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Platanias - informace o letovisku na ostrově Kréta

Přibližně 10 km západně od města Chania se na severním pobřeží západní Kréty rozkládá menší a klidné městečko a letovisko Platanias, ve kterém dnes trvale žije asi tisícovka obyvatel. Sousedí s letoviskem Maleme, se kterým má stejně jako s Chanií zajištěno pravidelné autobusové spojení. Letovisko Platanias ještě stále prochází jakýmsi rozvojem a oproti ostatním turistickým centrům na ostrově je tak značně klidnější. Dýchne zde na vás pravá řecká atmosféra a užijete si také dostatek zábavy a bohatého nočního života. Na dovolenou v této lokalitě si určitě uchováte hezké vzpomínky.

Dříve zde stávala jen malá rybářská vesnička s pár domky, dnes je zde turistický komplex poskytující návštěvníkům dokonalé zázemí pro trávení bezstarostné dovolené. Městečko bylo vystavěno v poměrně rovinaté oblasti a většinou zde najdeme jen nízkou zástavbu. Jednotlivé ubytovací kapacity jsou zasazeny do zeleně a obehnány trávníky. Díky vysokým palmám v jejich blízkosti tak vypadají spíše jako luxusní střediska z tropických krajů. V Platanias je pro turisty připravena spousta taveren, restaurací, barů, diskoték a kaváren, stejně tak jako řada obchůdků s nejrůznějšími suvenýry. Největším lákadlem je však 4 km dlouhá písčitá pláž s velmi pozvolným vstupem do moře. Jsou zde tak ideální podmínky pro trávení rodinné dovolené s malými dětmi. Tato pláž se táhne až k východní části města Rethymno.

Pokud se budete chtít vydat za poznáním odlehlejších částí ostrova, doporučujeme si půjčit auto nebo motorku. Díky výhodné poloze se z Platanias můžete vydat na mnoho zajímavých míst. Za návštěvu stojí nedaleká Chania, Rethymno a také Heraklion. V horách můžete narazit na staré vesničky, jejichž obyvatelé stále žijí tradičním způsobem života a nejsou poznamenaní moderní civilizací. Na západním pobřeží ostrova můžete objevit také jedinečné pláže Falassarna, Elafonisi či Balos. Nejpřitažlivější turistickou atrakcí je bezesporu nedaleká soutěska Samaria, která je největší v Evropě. Je dobře dosažitelná autem i autobusem.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA