Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scaleta - informace o letovisku na ostrově Kréta

Scaleta je poklidné letovisko na ostrově Kréta situované asi 12 km od starobylého města Rethymno, se kterým má pravidelné autobusové spojení. Oblast Rethymno – Scaleta tvoří jeden velký propojený turistický komplex poskytující kompletní zázemí a vybavení pro strávení bezstarostné dovolené. Návštěvníky sem přitahuje hlavně 12 km dlouhá rovná písečná pláž, na které leží ještě další střediska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola. Kromě romantických procházek je zdejší pláž také ideální pro nejrůznější vodní i plážové sporty. Díky pozvolnému vstupu do moře je pláž ideální pro rodiny s malými dětmi i pro méně zdatné plavce.

Původně na tomto místě stávala jen malá rybářská vesnička, která se s rozvojem cestovního ruchu proměnila v poměrně živé letovisko plné zábavy přes den i v nočních hodinách. Městečko bylo vystavěno v poměrně rovinaté oblasti a většinou zde najdeme jen nízkou zástavbu. Jednotlivé ubytovací kapacity jsou zasazeny do zeleně a obehnány trávníky. Díky vysokým palmám v jejich blízkosti tak vypadají spíše jako luxusní střediska z tropických krajů. V Scaletě je pro turisty připravena spousta taveren, restaurací, barů, diskoték a kaváren, stejně tak jako řada obchůdků s nejrůznějšími suvenýry.

Letovisko Scaleta je skvělým výchozím místem pro poznávání střední části Kréty i jejího jižního pobřeží. Na své si zde přijdou milovníci historie, památek, přírody i lenošení u vody. Od města Rethymno vede silnice do přitažlivých oblastí Hora Sfakion, Plakias, Kommos či Matala. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, dostanete se rychle i do Chanie či hlavního města Heraklionu. Nevynechejte výlet ke klášteru Arkadi.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA