Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hersonissos - informace o letovisku na ostrově Kréta

Asi 25 km východně od hlavního města Heraklion se rozkládá jedno z nejvyhledávanějších letovisek na Krétě, Hersonissos. Historie tohoto přístavního městečka sahá až do doby římské nadvlády. Kdysi zde stávala pouze malá rybářská vesnička, která se postupem času přeměnila na oblíbené a živé centrum turistiky. Rozkládá se na úpatí pohoří Lassithi a je obklopeno krásnou subtropickou přírodou.

V okolí střediska se nachází další dvě letoviska Stalis a Malia, se kterými vytváří v podstatě jeden velký turistický komplex s řadou hotelů, barů, taveren, diskoték a dalších zábavních podniků lemujících mořské pobřeží. Pokud na své dovolené očekáváte klid a ničím nerušené lenošení na pláži, není pro vás toto největší letovisko na Krétě nejvhodnější volbou. Patří totiž mezi nejrušnější lokality na ostrově.

Středisko poskytuje ideální podmínky pro rodiny s dětmi, ale také pro milovníky rušného nočního i denního života. Pláže jsou zde písčité i oblázkové, pozvolným vstupem do moře. Vyzkoušet si zde můžete řadu vodních sportů, například windsurfing, paragliding, vodní lyžování či jízdu na vodním skútru. Nedaleko od Hernosissa byl vybudován velký vodní park Star Beach Water Park s množstvím skluzavek, tobogánů a bazénů.

Centrum města je poměrně živé, tvoří jej široká promenáda s množstvím taveren, pizzerií, restaurací a kaváren. V noci ožívají diskotéky a kluby s moderní i tradiční řeckou hudbou. Letovisko mají v oblibě zejména mladí lidé, kteří si zde mohou užívat širokých možností noční zábavy. Do pozdních nočních hodin bývají otevřené také četné obchody a obchůdky s nejrůznějším zbožím a hlavně se suvenýry. Přes den můžete zajít do minimarketu, v případě potřeby na poštu, do banky nebo i k lékaři. Hernonissos nabízí možnost projížďky na koni, návštěvu sportovního centra či adrenalinových zážitků jako je bunde jumping.

Pokud si budete chtít odpočinout od ruchu centra města, vydejte se k malému rybářskému přístavu, který je ideální pro romantické večerní procházky. Z tohoto malebného přístavu vyplouvají výletní loďky do okolních přístavních městeček. V okolí Hernonissa se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Stačí si jen vypůjčit auto nebo motorku a můžete se vydat za jejich poznáním. Jedním z těchto míst je například náhorní plošina Lassithi, kde se nachází jeskyně Diteon Adron. Tyto jeskyně jsou podle řecké mytologie údajným rodištěm boha Dia. Nedaleko centra města vás zaujme lidové muzeum krétské a řecké vesnice Lychnostatis. V tomto skanzenu se seznámíte s tradičním místním folklórem, typickými produkty, aromatickými bylinami, kameny a minerály. Asi kilometr od centra města Hernonissos se v horském svahu rozkládá původní krétská vesnička Koutouloufari, jejíž úžasná atmosféra vybízí ke strávení příjemného a romantického večera.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA