Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malia - informace o letovisku na ostrově Kréta

Na severním pobřeží ostrova Kréta leží město Malia, které je dnes již součástí obrovského turistického komplexu zahrnujícího ještě střediska Hernonissos a Stalida. Samotná Malia se rozkládá nejvýchodněji, v těsné blízkosti hlavního města Heraklion a tvoří jakési jeho předměstí. Původně byla tato oblast poseta jen malými rybářskými vesničkami, ze kterých se postupem času rozvinula moderní a vyhledávaná turistická letoviska. Malia byla prvním městem, kde se ve 20. století začala rozvíjet moderní turistika a dnes je to nejrušnější turistická oblast, která se na Krétě nalézá. Obklopena je desítkami hotelů a dalších ubytovacích, stravovacích i zábavních zařízení. Malia není vhodná pro ty, kdo hledají klidnou a ničím nerušenou dovolenou v tichém prostředí. Na své si zde přijdou spíše rodiny s dětmi a milovníci rušného nočního a společenského života, který zde nikdy neutuchá.

Letovisko se pyšní krásnou a poměrně velkou a dostatečně širokou písečnou pláží, která je lemovaná množstvím taveren, restaurací, barů a diskoték. Pláž se pozvolna svažuje do čistého Krétského moře, je tak vhodná pro děti, lidi s omezením pohybu a také pro méně zdatné plavce. Máte možnost zde vyzkoušet řadu vodních sportů či plážových her. Oblíbený je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích, skútru nebo na nafukovacím gumovém banánu. Díky bohatému podmořskému životu se stala Malia také vyhledávaným cílem potápěčů a vyznavačů šnorchlování. Nedaleko střediska byl vybudován vodní park Star Beach WaterPark, který je se svými tobogány, skluzavkami a nejrůznějšími atrakcemi velkým lákadlem pro děti. Večery můžete strávit romantickými procházkami podél pobřeží nebo nakupováním v místních obchůdcích a krámcích se suvenýry.

Město Malia je významné také tím, že se na jeho okraji nachází významné archeologické naleziště. Byl zde odkrytý jeden ze čtyř nejvýznamnějších minojských paláců, jenž byl součástí tehdejšího města. Palác Malia pochází ze stejné doby jako palác v Knossu a Festu tj. kolem roku 2000 před naším letopočtem. Do dnešní doby v oblasti probíhá archeologický výzkum. Nalezeny zde byly také zbytky keramiky a keramických střepů z doby prvního osídlení v letech 6000 - 3000 před naším letopočtem. Oblast zálivu Malia je tak považována za nejstarší obydlenou oblast na Krétě. Dále se zde našly ruiny románské kaple z 6. století př. n. l. V okolí letoviska se rozkládá pohoří Selena s náhorní plošinou Lassithi. Vrcholky tohoto pohoří dosahují výšky přes 2000 metrů nad mořem. Oblast je tak vhodná pro pěší turistiku.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA