Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rapaniana - informace o letovisku na ostrově Kréta

Pokud hledáte skutečně klidné místo pro dovolenou, vyberte si letovisko Rapaniana situované na konci poloostrova Rodopou na severozápadě Kréty. Je to velmi malé a poklidné středisko, které je tvořeno jen několika hotely, penziony, tavernami a minimarkety. Rapaniana je údajně dokonce nejmenším turistickým letoviskem na celé Krétě. 

Rapaniana se rozkládá na poměrně odlehlém a osamoceném místě, pobřeží je v těchto místech lemováno dlouhou písčito-oblázkovou pláží a kolem dokola se táhnou rovné travnaté plochy. Samotné „centrum“ obce působí civilizovaně a útulně. Jednotlivé ubytovací kapacity jsou obklopeny zelení a množstvím stromů. Procházka po obci tak působí velmi uklidňujícím dojmem. 

V Rapanianě samotné toho příliš k vidění ani k zábavě není. Přes den si můžete užívat moře, plavání a vodních sportů, opalovat se na pláži nebo se věnovat některému z plážových sportů. Zdejší pláže jsou vybaveny veškerým plážovým servisem a díky pozvolnému svažování do moře jsou vhodné i pro rodiny s dětmi či osoby s pohybovými problémy. Každoročně získávají Modrou vlajku EU za kvalitu a čistotu. Večer zase můžete navštívit místní taverny a bary, procházet se po pláži nebo sledovat západy slunce. Letovisko je jako stvořené pro milovníky klidu, zamilované páry, romantické duše, rodiny s dětmi nebo seniory. Ti, kdo touží po bujaré zábavě, se budou muset vydat do některého z okolních středisek. 

Tím nejbližším je Kolymvari vzdálené asi 2 kilometry. Do Kolymvari je možné se dostat pěšky nebo pomocí autobusové dopravy, která zajišťuje spojení mezi obcemi v pravidelných intervalech. Přímo v Rapanianě je autobusová zastávka. V Kolymvari je rybářský přístav a nábřeží s několika restauracemi a tavernami, kde si můžete pochutnat na rybích specialitách. Také je zde pár obchůdků s potravinami a suvenýry. V půli cesty mezi Rapanianou a Kolymvari je možné narazit na říčku Spiliakos, která se v těchto místech vlévá do moře. Celá oblast je tak velmi bohatá na vegetaci.

Středisko Rapaniana je skvělým výchozím bodem pro poznávání západní části ostrova. Spousta zajímavých lokalit je odtud poměrně blízko, jsou dosažitelné autem či autobusem. Navštívit můžete slavné pláže Falasarna, Balos nebo Elafonisi, nebo třeba soutěsku Samaria, která je největší v Evropě. Asi kilometr severně od Rapaniany stojí klášter Moni Gonias ze 17. století. Jeho součástí je i muzeum ukrývající významné církevní předměty a krásné pozdně byzantské ikony. Jejich autory jsou umělci Konstantin Palaiokapas a Andreas Ritzos. Asi 8 km od Rapaniany se rozkládá letovisko Platanias lákající na rušný noční život. Za návštěvu pak jistě stojí i 20 km vzdálené městečko Chania, které je už opravdovým centem nákupů a zábavy.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA