Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fodele - informace o letovisku na ostrově Kréta

Klidné a pohodové letovisko a vesnička Fodele se nachází asi 28 km západně od hlavního města Heraklionu na severním pobřeží ostrova Kréta. Vesnička se proslavila především jako rodiště slavného malíře El Greca – vlastním jménem Dominikos Theotokopulos a také pěstováním pomerančů.  Rozkládá se tedy v horách obklopená rozlehlými pomerančovými a olivovými háji a dodnes si uchovala kouzlo typicky řeckého venkova. Fodele je tedy ideálním místem pro lidi, kteří se chtějí zastavit v čase a zapomenout na každodenní starosti.

Návštěvníci jsou do Fodele přitahováni nejen přírodními zajímavostmi, ale také historickými památkami. Kromě pomerančovníkových hájů rozkládajících se na ploše větší než 300 hektarů je zajímavá také říčka Pantomantris. Říčka se se svou čistou vodou stala domovem a útočištěm pro množství nejrůznějších druhů živočichů i rostlin. V oblasti nazývané Arhontiko najdeme El Grecův restaurovaný rodný dům s jeho bystou. Na náměstí ve Fodele stojí pod tisícletým stromem také jeho památník. Nedaleko se navíc tyčí ještě malý byzantský kostelík Panagia. Hezkou procházku si uděláte, pokud se vydáte ke klášteru Moni Pandeleimen. Trasa je dlouhá asi 5 km a vede podél již zmiňované říčky Pantomantris, jejíž stromy na březích poskytují příjemný stín.

Milovníci koupání a opalování si mohou užívat na zdejších dvou plážích. Jedna se rozkládá směrem na západ od Fodele a není nijak vybavená. Druhá pláž leží nedaleko hlavní silnice spojující hlavní město a Rethymno. Zde již najdete veškeré potřebné zázemí, můžete si zde zapůjčit lehátka a slunečníky a vyzkoušet řadu vodních sportů. Ve vesničce Fodele na své hosty čeká několik málo restaurací, taveren a barů lákajících na chutné řecké pokrmy. V centru je rozeseto také pár obchůdků a krámků se suvenýry. Prodávají se zde také ručně vyráběné koberce.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA