Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fodele - informace o letovisku na ostrově Kréta

Klidné a pohodové letovisko a vesnička Fodele se nachází asi 28 km západně od hlavního města Heraklionu na severním pobřeží ostrova Kréta. Vesnička se proslavila především jako rodiště slavného malíře El Greca – vlastním jménem Dominikos Theotokopulos a také pěstováním pomerančů.  Rozkládá se tedy v horách obklopená rozlehlými pomerančovými a olivovými háji a dodnes si uchovala kouzlo typicky řeckého venkova. Fodele je tedy ideálním místem pro lidi, kteří se chtějí zastavit v čase a zapomenout na každodenní starosti.

Návštěvníci jsou do Fodele přitahováni nejen přírodními zajímavostmi, ale také historickými památkami. Kromě pomerančovníkových hájů rozkládajících se na ploše větší než 300 hektarů je zajímavá také říčka Pantomantris. Říčka se se svou čistou vodou stala domovem a útočištěm pro množství nejrůznějších druhů živočichů i rostlin. V oblasti nazývané Arhontiko najdeme El Grecův restaurovaný rodný dům s jeho bystou. Na náměstí ve Fodele stojí pod tisícletým stromem také jeho památník. Nedaleko se navíc tyčí ještě malý byzantský kostelík Panagia. Hezkou procházku si uděláte, pokud se vydáte ke klášteru Moni Pandeleimen. Trasa je dlouhá asi 5 km a vede podél již zmiňované říčky Pantomantris, jejíž stromy na březích poskytují příjemný stín.

Milovníci koupání a opalování si mohou užívat na zdejších dvou plážích. Jedna se rozkládá směrem na západ od Fodele a není nijak vybavená. Druhá pláž leží nedaleko hlavní silnice spojující hlavní město a Rethymno. Zde již najdete veškeré potřebné zázemí, můžete si zde zapůjčit lehátka a slunečníky a vyzkoušet řadu vodních sportů. Ve vesničce Fodele na své hosty čeká několik málo restaurací, taveren a barů lákajících na chutné řecké pokrmy. V centru je rozeseto také pár obchůdků a krámků se suvenýry. Prodávají se zde také ručně vyráběné koberce.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA