Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agios Nikolaos - informace o letovisku

Agios Nikolaos je hlavním městem krétské provincie Lassithi rozkládající se na východě ostrova Kréta. Založeno bylo v roce 1869 na místě tehdejší benátské pevnosti Mirabello, která dala jméno celému zálivu. Dnes je to jedno z nejoblíbenějších, nejstarších a nejnavštěvovanějších letovisek na Krétě. Název Agios Nikolaos je odvozen od místního kostelíka, který byl založen v 7. století a je zasvěcen Sv. Mikuláši, ochránci námořníků.

Když se Agios Nikolaos zakládalo, bylo s mořem propojeno zdejší sladkovodní jezero Voulismeni, které je jednou ze zvláštností města a hlavní turistickou atrakcí. Asi 60 metrů hluboké jezero je situováno na kopcovitém poloostrově, kde jej obklopuje bujná subtropická vegetace. Dnes jezero slouží jako kotviště menších loděk a člunů. Nad jezerem se nachází malý parčík, který je ideálním místem odpočinku a pohodových procházek.

Agios Nikolaos se stalo také lázeňským přístavním městečkem s promenádou, která je lemována útulnými kavárničkami, tavernami, restauracemi a obchůdky se suvenýry. Hlavním obchodním centrem se stalo náměstí Platia Venizelou s přilehlými uličkami. Agios Nikolaos je považováno za nejmodernější ze čtyř největších krétských měst. V centru je však poměrně draho, za nákupy a dobrým levným jídlem je proto lepší se vydat na předměstí. Letovisko láká návštěvníky také několika velice pěknými a udržovanými písčitými i oblázkovými plážemi. Hlavní městskou pláží je Kitroplatia. Kolem širokého zálivu se dále rozkládají letoviska Istro a Pahia.

Milovníci historie mohou ve městě navštívit Archeologické muzeum s lokálními nálezy a artefakty a Muzeum národního umění. Pokud si v Agios Nikolaos půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat prozkoumávat další kouty tohoto překrásného ostrova. Nedaleko města narazíte například na kostelík Kyra Panagia, kde se můžete kochat jedněmi z nejzachovalejších fresek na ostrově. Pochází z přelomu 13. a 14. století. Z Agios Nikolaos je rovněž možné vyrazit na příjemný lodní výlet na nedaleký ostrov Spinalonga, na kterém je možné si prohlédnout starobylou benátskou pevnost.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA