Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ierepetra - informace o letovisku na ostrově Kréta

Městečko Ierapetra je díky své poloze na jižním pobřeží Kréty považována za největší středisko této oblasti a zároveň nejjižnější město celé Evropy. Leží v nejužším místě ostrova Kréta, kde je to k severnímu pobřeží jen 14 km a trvale zde žije kolem 8000 obyvatel. Místní lidé pracují převážně v zemědělství, pěstují banány a rajčata a zaměstnává je také cestovní ruch. Díky stálému a teplému počasí jsou zde vhodné podmínky pro pěstování ovoce i zeleniny, navíc jde o nejteplejší místo na Krétě. Proto v okolí Ierapetra můžeme vidět stovky fóliovníků a skleníků, které krajině příliš krásy nepřidávají. Blízkost Afriky je poznat na příjemné severoafrické atmosféře městečka, africké břehy jsou vzdáleny jen 300 km. Ierapetra se ještě stále rozvíjí a na většině míst ještě stále chybí chodníky. Přesto je město jakýmsi centrem několika nedalekých pobřežních letovisek, jako například Makrigialos.

Iaerapetra poskytuje ideální podmínky pro strávení klidné a ničím nerušené dovolené u moře. V porovnání s některými vyhlášenými velkými letovisky na severu Kréty, je zde opravdu božský klid a panuje pohodová nálada. Letovisko je tak vhodné pro rodiny s dětmi a všechny, kteří jsou rádi daleko od ruchu velkoměsta. Navíc zde panuje příjemné klima a stálé počasí. Mladí lidé a milovníci bujarého nočního života by měli raději trávit dovolenou jinde.

Podél pobřeží vede dlouhá promenáda, která je lemovaná spoustou taveren, restaurací, barů a obchůdků nabízejících nejrůznější zboží. Ierapetra přitahuje návštěvníky svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny oblázky nebo jedinečným černým pískem. Pláže se poměrně rychle svažují do moře, rodiče s dětmi a méně zdatní plavci by si na tuto skutečnost měli dávat pozor. Zdejší Libyjské moře i pláže jsou tak čisté, že byly oceněny modrou vlajkou EU. Na pobřeží bývá často silný vítr i příboj, je tak vhodné pro vyznavače windsurfingu a paraglidingu. Vítr sem občas přinese písek až ze Sahary.

Historických památek se ve městě příliš nedochovalo, hlavní dominantou je benátská přístavní pevnost ze 13. století situovaná ve staré části města. Najdete zde ještě původní domky, které vytvářejí zajímavě klikaté uličky. Stojí zde také dům, kde nocoval Napoleon během své cesty do Egypta. Ve staré čtvrti se tyčí i mešita Tzami a Otomanská fontána. Milovníci historie mohou navštívit Archeologické muzeum se sbírkami nálezů z okolí. Ve městě je roztroušeno několik malých zajímavých kostelíků, které uchovávají cenné ikony.

Ierapetra je ideálním výchozím bodem pro poznávání východní Kréty a dá se odsud podniknout spoustu zajímavých výletů. Z přístavu můžete vyplout výletní loďkou na 15 km vzdálený ostrov Chrisi, který je nazýván Oslím ostrovem. Pyšní se především krásnými plážemi s bílým pískem a křišťálově čistou vodou a jedinečným cedrovým lesem. Ostrůvek Chrissi je tak považován za nejjižnější přírodní park v Evropě. O něco dále z moře vystupují další dva ostrůvky Gaiduronísi a Kufonísi.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA