Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Panormo - informace o letovisku na ostrově Kréta

Panormo je jedním z nejméně známých letovisek na severním pobřeží ostrova Kréta. Sousedí s letovisky Bali a Adelianos Kampos a svým návštěvníkům má rozhodně co nabídnout. Tato menší vesnička se nachází asi 45 km od hlavního města Heraklionu a 22 km od starobylého a historického města Rethymno. Pobřeží je omýváno křišťálově čistým a azurovým Krétským mořem. Vesnička si uchovává svůj tradiční řecký ráz a panuje zde přátelská atmosféra.

Hlavním lákadlem tohoto letoviska jsou jeho krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Pláže jsou místy odděleny útesy a skalami. Ani během hlavní sezóny nebývají přeplněné, největší nával zažijí jen tehdy, když sem připluje výletní loď z Rethymna. Na plážích máte možnost si vyzkoušet množství vodních i plážových sportů.

Tradiční vesnička Panormo nabízí příjemný oddych a je skvělým kontrastem přeplněným a rušným letoviskům v jiných částech severního pobřeží. Najdeme zde několik taveren, restaurací, kaváren, barů a obchůdků s nejrůznějšími suvenýry. Funguje zde také internet a k dispozici je i bankomat. K procházkám vyzývají malebné klikaté uličky i starý přístav, který svůj věhlas získal koncem minulého století. Odtud se vyvážely zemědělské produkty do západní Evropy. Nad městečkem se zvedá rozsáhlé pohoří.

Pokud chcete být aktivnější a neproležet celou dovolenou na pláži, vydejte se na pěší výlety do okolí. Můžete navštívit továrnu na výrobu svatojánského chleba, jeskyni Malidoni či baziliku sv. Sophie z 5. nebo 6. století. Panormo bylo kdysi centrem křesťanských bohoslužeb. Významnou památkou je také Mylopotamosův hrad z roku 1212. Pravidelnými linkovými autobusy se můžete dopravit do hlavního města Heraklionu nebo do Rethymna.

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA