Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kokkini Hani - informace o letovisku na ostrově Kréta

Na severním pobřeží ostrova Kréta se rozkládá oblíbené a hojně navštěvované letovisko Kokkini Hani. Najdeme jej 12 km východně od hlavního města Heraklionu, se kterým se spojeno pravidelnou autobusovou linkou. Název Kokkini Hani je odvozen od červené hlíny, která se všude v letovisku i v jeho okolí nachází. Letovisko je dnes součástí velkého komplexu táhnoucího se v délce 6 km podél pobřeží, který je tvořen dalšími středisky jako je například Kato Gouves, Analipsi a  Anissaras. V těsném sousedství se rozkládá také živé a rušné letovisko Hernonissos.

V Kokkini Hani na návštěvníky čeká široká a mělká písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, což ocení zejména rodiny s dětmi. Narazíte zde však i naplň oblázkovou nebo dokonce kamenitou. Na plážích máte možnost si za poplatek pronajmout slunečníky nebo lehátka a vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako například windsurfing, paragliding, jízdu na vodních lyžích, skútrech či nafukovacím banánu. Ve středisku se navíc nachází také vodní park se spoustou atrakcí. Asi 13 km od Kokkini Hani byl vystavěn ještě další vodní park Star Beach Water Park s mnoha tobogány a skluzavkami, které přitahují zejména děti a mládež.

V Kokkini Hani na turisty čeká velké množství taveren, restaurací, pekáren, cukráren a barů, kde si můžete pochutnat na tradičních řeckých pokrmech. Centrum je tvořeno starou vesničkou, která byla obestavěna moderními hotely. Výstavba hotelů v Kokkini Hani dosahuje až k hlavní severokrétské dálnici, proto si raději dopředu zjistěte, kde je váš hotel umístěn. V letovisku najdete také prodejnu potravin, obchůdky se suvenýry, bankomaty a internet.

Milovníci historie si zde přijdou na své, při návštěvě nedalekých archeologických vykopávek v Nirou Hani. V dávných dobách stálo na tomto místě letní sídlo Mínojců.  Naproti letovisku v moři vyčnívá neobydlený ostrůvek boha Dia, který se stal domovem pouze pro kozy Kri-Kri. V Kokkini máte možnost si půjčit auto nebo motorku a vydat se za poznáním vzdálenějších koutů ostrova. Navštívit můžete také nedaleké město Heraklion.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA