Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Makrigialos - informace o letovisku na ostrově Kréta

Na jihovýchodním pobřeží Kréty se rozkládá malé poklidné letovisko Makrigialos, které svým hostům učarovalo hlavně příjemnou atmosférou a skvělým koupáním. Makrigialos je údajně nejvýchodnějším krétským letoviskem, které bývá spojováno v jeden celek se sousedním letoviskem Analipsi. Makrigialos stále ještě prochází vývojem a poměrně hodně se zde staví. Přesto je to zatím jen malá ospalá vesnička ležící na konci turistické oblasti táhnoucí se od městečka Ierapetra. Tato oblast je dlouhá 26 km a zahrnuje střediska Ierapetra, Koutsounari, Agia Fotia, Galini, Ferma, Achlia, Mavros Kolimbos a Makrigialos. Makrigialos má se všemi těmito letovisky zajištěno pravidelné autobusové spojení, pouze s 25 km vzdálenou Ierapetrou a Sithií je poměrně řidší.

Hlavním lákadlem letoviska je dlouhá a mělká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, která je vhodná pro rodiny s malými dětmi a pro méně zdatné plavce. Narazíte zde však i kamenité či oblázkové pláže. Moře je zde krásně teplé a nabízí báječné koupání pro všechny milovníky vody. Máte možnost zde vyzkoušet také celou řadu vodních a plážových sportů. Podél pláží jsou na některých místech promenády zastíněné stromy. Samotné městečko Makrigialos toho turistům toužícím po večerní a společenské zábavě nemá moc co nabídnout. Vybrat by si jej proto měli spíše lidé, kteří o dovolené klid, pohodu a rádi cestují. Podél silnice narazíte na spoustu taveren a restaurací, ale také minimarket a obchůdky s nejrůznějším zbožím a suvenýry.

Cennou historickou památkou v Makrigialos je starý minojský dům a klášter Kapsa. Jelikož letovisko leží v jedné z nejsušších oblastí Kréty, je většinou krajina v jeho okolí úplně vyprahlá. K vidění jsou zde písečné duny, pouštní květena, hluboké kaňony a kopce porostlé pichlavými keři. Návštěva této krajiny může být pro někoho jedinečným zážitkem. Pokud si půjčíte auto nebo motorku můžete se vydat za poznáním odlehlejších částí ostrova. Když se vydáte směrem na sever, začne se kolem vás krajina mírně zvedat, až se po čase ocitnete v horách s výškou přes 1000 metrů nad mořem. V těchto horách jsou skvělé podmínky pro pěší turistiku, objevíte nedotčené horské vesničky i nádherná údolí. Zde se vám však vyplatí umět alespoň několik základních řeckých slovíček, protože na místní obyvatele ještě vlna turistického ruchu nedolehla a neumějí ani slovo anglicky. Obzvláště při návštěvě míst jako je Xerokambos nebo Kato Zakros se vám to bude hodit.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA