Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sfakaki - informace o letovisku na ostrově Kréta

Krétské letovisko Sfakaki je považováno za jakési předměstí Rethymna, které je vzdáleno asi 10 kilometrů. Jelikož je téměř spojeno se sousední obcí Pagalochori, můžete se setkat také s názvem Sfakaki-Pagalochori.

Ve Sfakaki najdete krásnou dlouhou písečnou pláž, která se v délce 12 kilometrů táhne až k východní části města Rethymno. Na pláži se kromě Sfakaki rozkládají ještě letoviska Stavromenos, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivola. Je tak ideální na romantické procházky, jízdu na koni, nejrůznější plážové sporty a dovádění ve vlnách Středozemního moře.  Zatímco vy se budete povalovat ve vyhřátém písku, vaše děti si mohou hrát na břehu a stavět hrady z písku. Pláž má totiž pozvolný vstup do moře a tak se o bezpečnost dětí nemusíte bát. Pláž je lemována řadou plážových barů, taveren a restaurací lákajících k ochutnávce tradičních řeckých pokrmů.

Sfakaki bývalo dříve jen rybářskou vesničkou, ale dnes je dobře vybaveným turistickým komplexem, který poskytuje návštěvníkům kompletní zázemí. Leží v rovinaté oblasti a zdejší zástavba je až na výjimky velmi nízká. Středisko tak působí velmi uceleně a je v souladu s krajinou. Navíc jsou zdejší ubytovací zařízení obklopena zahradami, trávníky a tropickou květenou, což jim dává nádech exotiky. V centru letoviska najdete četné obchody a obchůdky se suvenýry i potravinami, diskotéky a podniky, které se starají o bohatou denní zábavu i noční život. Připraveny jsou zábavné programy pro malé i velké. Celkově je však Sfakaki považováno za klidnější letovisko.

Za většími nákupy nebo bujařejší zábavou se můžete vydat do nedalekého Rethymna. Pokud jste ochotni podniknout delší cestu, nabízí se také 80 kilometrů vzdálená Chania a o deset kilometrů bližší Heraklion. Středisko Sfakaki leží jen 1,5 km východním směrem od střediska Pigianos Kambos, kam se můžete vydat pěšky. Letovisko je ideálním výchozím místem pro poznávání střední části Kréty. Dostat se odtud můžete také na jižní pobřeží ostrova, kde stojí za návštěvu městečka Chora Sfakion, Plakias nebo pláže Kosmos či Matala.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA