Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skyros - informace o ostrově

Skyros je největší ostrov východních Sporad. Má jen něco málo přes 204m2, na kterých žije přiblížen 3600 obyvatel. Ostrov má velice dlouhou historii. Popisují ho jak řecké báje, tak Homér.

Hlavní městečko se rozkládá na svazích prudkého kopce. Na vrcholku ční hrad (kastro). Město vypadá, jako by se po celá staletí vůbec nezměnilo. Tvoří jej kamenné ulice a dlážděná nádvoří, malé domky. Hrad samotný byl původně starověkou akropolí a než dospěl do dnešní podoby, byl mnohokrát přestavován. Jelikož řecké ostrovy čelily během starověku a středověku častému útoku pirátů, byl hrad používán také jako úkryt pro místní obyvatelstvo. Navštívit můžeme archeologické muzeum či muzeum folkloru, v kterých najdeme spoustu zajímavých objektů z historie ostrova. Za návštěvu také stojí klášter z 1. století Agios Georgios Skyrianos (St. George of Skyros), který se rozkládá pod hradem.

Svůj vzhled a tradice si Skyros zachoval také díky relativní vzdálenosti od ostatních ostrovů. Můžeme se tak ještě stále setkat například s tzv. tyrolským kozím tancem, který pochází již z předkřesťanských doba  a tančí se vždy u příležitostí předvelikonočního karnevalu.

Kromě výletů za historií nabízí ostrov odpočinek na plážích a průzračném moři. Pláže jsou většinou písečné, a protože na ostrově nebývá příliš mnoho turistů, jsou velice klidné. Věnovat se můžeme vodním sporům či šnorchlování a nebo jen tak relaxovat na prosluněné pláži. Jedinečným zážitkem je jednodenní výlet lodí kolem ostrova, kde s trochou štěstí potkáme delfíny nebo dokonce tuleně.

V několika málo tavernách, které se na ostrově nachází, můžeme ochutnat výborné místní speciality. Pokud bychom neměli chuť na nic řeckého, najdeme zde i několik italských restaurací.

V noci zde není příliš rušno. Skyros není ostrovem divokých večírků. Ale pár barů se zde najde. A právě i pro tento noční klid je lokalita výborným místem pro zamilované páry či rodiny s dětmi, ale také pro ty, kteří chtějí prostě zažít co jak nejklidnější dovolenou.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA