Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skopelos - informace o ostrově

Skopelos je s rozlohou 96 km2 druhým největším ostrovem méně známého řeckého souostroví Sporady, které se rozkládá severovýchodně od ostrova Evia. Skopelos sousedí s ostrůvky Skiathos, Skyros a Alonissos a všechny jsou omývány vodami Egejského moře. Tento poklidný ostrov láká na své přírodní krásy každoročně stále více turistů.

Přesto se dá o Skopelu říct, že není tak výrazně zasažen turistickým ruchem, jako jiné řecké destinace. I tak je ovšem dostatečně vybaven, má kvalitní infrastrukturu a umožňuje příjemnou dovolenou v pohodlí mnoha pěkných letovisek. Na délku Skopelos měří 45 kilometrů, v nejširším místě má 12 kilometrů. Severovýchodní pobřeží je dosti strmé, tvořené skalnatými útesy, oproti němu má jihovýchodní část ostrova již mírnější profil.

Tento malebný ostrov zdobí majestátní skaliska, rozmanité zátoky s liduprázdnými plážemi a porosty borovicových lesů, ovocných stromů, vinné révy, olivovníků a mandlovníků. Vzduch je prosycen vůní nejrůznějšího koření, květů a plodů. Kromě úžasné panenské přírody zde najdete také liduprázdné pláže a mnoho příležitostí k odpočinku či zábavě. Spokojeni zde budou jak lidé hledající organizovanou zábavu, půjčovny člunů, plážové taverny a možnosti vodních sportů, tak i návštěvníci kteří si chtějí nalézt tu svou pláž ukrytou před ostatními. Největší a údajně i nejkrásnější pláží Skopelosu je Milia ležící na severu ostrova.

Letiště na ostrově nenajdete, proto je možné se na něj dostat pouze lodí, která pravidelně připlouvá do hlavního města Skopelos, kde žijí asi 3 tisíce z celkem 10 tisíc obyvatel ostrova. Stará část města je městskou památkovou zónou a seznámí návštěvníky s původní architekturou typickou pro souostroví Sporady. Druhým největším městem je Glossa situované na západním pobřeží ostrova. Ubytování je možné ještě v dalších oblíbených turistických střediscích, mezi nimiž vyniká například Panormos či Agnondas. Ve vnitrozemí ostrova jsou rozesety kláštery, kapličky a tradiční domky místních obyvatel. Pokud byste se chtěli vypravit do minulosti, navštivte zapomenutou vesničku Stafilos, pod níž v zálivu kdysi stávaly římské lázně.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!

Skópelos – kouzelný ostrůvek v souostroví Sporady

Skópelos – kouzelný ostrůvek v souostroví Sporady

Nedaleko řecké pevniny leží kouzelný ostrůvek Skópelos patřící ke známému a hojně navštěvovanému souostroví Sporady v Egejském moři. Přestože je Skópelos hned druhým největším ostrovem tohoto souostroví, nepatří kupodivu k těm nejnavštěvovanějším. I v hlavní turistické sezóně zde na návštěvníky čeká klid a pohoda.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA