Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Limenas - informace o letovisku na ostrově Kréta

Asi 25 km východně od hlavního města ostrova Kréta se rozkládá malebná vesnička Limenas ležící v těsném sousedství vyhlášeného a živého letoviska Hernonissos. Na návštěvníky zde čekají dlouhé a široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, což oceňují především rodiny s malými dětmi, lidé s omezením pohybu a méně zdatní plavci. Vyzkoušet si zde můžete řadu vodních sportů, například windsurfing, paragliding, vodní lyžování či jízdu na vodním skútru. Nedaleko od Hernosissa byl vybudován velký vodní park Star Beach Water Park s množstvím skluzavek, tobogánů a bazénů.

Pokud během své dovolené toužíte po klidu a ničím nerušené relaxaci na pláži, je pro vás Limenas tím vhodným místem. Středisku sice nechybí ani tradiční řecké taverny, restaurace, bary a všelijaké obchůdky se suvenýry. Pokud však budete chtít okusit bujarý noční život, vydejte se do letoviska Hernonissos, kde jsou prakticky neomezené možnosti zábavy. Jeho centrum je poměrně živé, tvoří jej široká promenáda s množstvím taveren, pizzerií, restaurací a kaváren. V noci ožívají diskotéky a kluby s moderní i tradiční řeckou hudbou. Letovisko mají v oblibě zejména mladí lidé, kteří si zde mohou užívat širokých možností noční zábavy. Do pozdních nočních hodin bývají otevřené také četné obchody a obchůdky s nejrůznějším zbožím a hlavně se suvenýry. Přes den můžete zajít do minimarketu, v případě potřeby na poštu, do banky nebo i k lékaři. Hernonissos nabízí možnost projížďky na koni, návštěvu sportovního centra či adrenalinových zážitků jako je bunde jumping.

Limenas se nachází v zajímavé přírodní lokalitě se spoustou historických památek, které stojí za návštěvu. Stačí si jen vypůjčit auto nebo motorku a můžete se vydat za jejich poznáním. Jedním z těchto míst je například náhorní plošina Lassithi, kde se nachází jeskyně Diteon Adron. Tyto jeskyně jsou podle řecké mytologie údajným rodištěm boha Dia. Nedaleko centra města vás zaujme lidové muzeum krétské a řecké vesnice Lychnostatis. V tomto skanzenu se seznámíte s tradičním místním folklórem, typickými produkty, aromatickými bylinami, kameny a minerály. Asi kilometr od centra města Hernonissos se v horském svahu rozkládá původní krétská vesnička Koutouloufari, jejíž úžasná atmosféra vybízí ke strávení příjemného a romantického večera.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA