Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalamaki - informace o letovisku na ostrově Kréta

Kalamaki je menší letovisko nacházející se ve střední části jižní Kréty a proto má příjemné středomořské klima.  Břehy letoviska jsou omývány Libyjským mořem a blízkost Afriky je zde už poměrně dost cítit. Hlavní sezóny trvá celých 6 měsíců a je zde výrazně tepleji než na severu ostrova. Kalamaki obklopuje bujná subtropická vegetace, stejně tak jako sousední letovisko Kato Daratso, se kterým má společnou mělkou zátoku i pláže. V okolí středisek rostou staleté cedry a na každé mezi narazíte na nejrůznější druhy aromatického koření. Kromě flóry se v této oblasti vyskytuje také vzácná zvířena. Zdejší pláže si vybraly želvy karety, aby zde nakladly svá vajíčka.

Zdejší pláž je písečná a dlouhá přes 3 km. Má pozvolné svažování do moře, což ocení zejména rodiny s dětmi a také méně zdatní plavci. Koupání je umožněno v průzračně čistém moři. Pokud jste vyznavačem nudismu, jsou zde i pro vás vyhrazené pláže. Z pláže je nádherný výhled na vesničku Agia Galini s pohořím Ida a také na nedaleké dva ostrůvky Paximadia. V blízkosti Kalamaki se nachází ostrov Svatého Theodora, který je veřejnosti přístupný jen jednou za rok 9. června. Na ostrově našla své útočiště jedinečná fauna a flora, žijí zde například horské kozy Kri-Kri.

Středisko Kalamaki potěší rovněž i milovníky historie. Na nedaleké pláži se rozkládají pozůstatky antického přístavu Kommós. V blízkém okolí leží minojský palác Festos, Gortys a další archeologická naleziště. Samotná vesnička Kalamaki je plná taveren, restaurací, barů, malých supermarketů i obchůdků s nejrůznějšími suvenýry. Bylo zde vystavěno několik nových budov a ubytovacích zařízení. Pokud si zde půjčíte kolo nebo motorku, můžete se vydat na průzkum jižní části ostrova. Kalamaki je vhodné pro lidi, kteří si chtějí užívat klidné a ničím nerušené dovolené. Rušnější noční a společenský život najdete v 7 kilometrů vzdáleném městečku Tympaki nebo Mires. Tyto letoviska jsou s Kalamaki propojeny pravidelnou autobusovou dopravou.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA