Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paleochora - informace o letovisku na ostrově Kréta

Na jižním pobřeží západní Kréty se na poloostrově Paleochora rozkládá stejnojmenné městečko a turistické středisko, které patří mezi nejkrásnější na ostrově. Najdeme jej asi 75 km směrem na jih od města Chania a je omýváno Libyjským mořem. Městečku s 1500 obyvateli dominuje zřícenina benátského hradu Selino, jehož vznik se datuje do roku 1279. V dávných dobách stávalo na území dnešní Paleochory starobylé město Kalamydi. Místní lidé dodnes obývají starobylé domy, nebo domy zasazené do skály. Moderní novostavby zde k vidění příliš nejsou a možná proto si Paleochora zachovává svůj velmi působivý a jedinečný ráz i atmosféru.

Centrum města je tvořeno rušnou hlavní třídou, která je lemována množstvím typicky řeckých taveren, restaurací, barů, kaváren a obchodů s nejrůznějším zbožím. Ve večerních hodinách je centrum uzavřeno pro automobily a slouží jako pěší zóna, což turisté jistě oceňují. O zábavu se postará několik diskoték a podniků, které zavírají až v brzkých ranních hodinách. Mladí lidé v Paleochoře jistě ocení možnosti nočního a společenského života. Milovníci romantiky se mohou procházet křivolakými uličkami kolem rekonstruovaných středověkých domů.

Letovisko se rozkládá v širokém písečném zálivu, jehož pláže lemované stromy tamarišků patří k těm nejlepším na Krétě. Písečná pláž na západě je vyhledávaná zejména vyznavači windsurfingu. Pokud dáváte přednost oblázkové pláži chráněné před větrem, vydejte se na východní pobřeží. Jak písečná, tak i oblázková pláž byly oceněny modrými vlajkami EU, která zaručuje nejlepší kvalitu vody. Na plážích je možno si pronajmout slunečníky a lehátka. Menší, divoké a soukromé pláže pak najdete za městem po obou jeho stranách. Koupání je turistům umožněno v křišťálově čistém moři, které poskytuje řadu možností nejrůznějších vodních sportů. Nadšení budou také potápěči, jelikož zdejší vody oplývají bohatým podmořským životem. Asi 3 km na východ od centra letoviska najdeme krásnou pláž Anidri, která jistě stojí za návštěvu.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA