Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Amoudara - informace o letovisku na ostrově Kréta

Asi 4 km od hlavního města Heraklionu se na severním pobřeží Kréty rozkládá městečko Amoudara, které tvoří jakési jeho předměstí. Letovisko se táhne podél hlavní silnice, která je lemována hotely, restauracemi, tavernami, zábavními podniky a obchůdky. Amoudara je rušné letovisko vhodné spíše pro milovníky rušného nočního a společenského života.

Pro návštěvníky Heraklionu je Amoudara nejbližším místem, kde mají možnost se okoupat v moři a povalovat na pláži. Velkým lákadlem Amoudary je právě velká písečná pláž, která není ani během hlavní sezóny nijak přeplněná. Široké pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro neplavce. Máte možnost zde vyzkoušet širokou nabídku vodních sportů, jako je například paragliding, windsurfing, jízda na vodních lyžích, skútrech či gumových banánech. Zahrát si můžete také mnoho plážových her.

Většina turistických letovisek vzniklo z bývalých rybářských osad, ale Amoudara byla od počátku stavěna se záměrem vybudovat nové a moderní turistické centrum. Také proto zde není mnoho historických památek, za těmi se budete muset vydat do Heraklionu. Spojení letoviska s hlavním městem je zajištěno pravidelnou autobusovou dopravou nebo místními taxíky. O zábavu se stará několik taveren, restaurací, barů, zábavních podniků a diskoték. Ve středisku je možné si nakoupit ve velkých obchodních centrech či v malých krámcích se suvenýry.

Na okraji Amoudary stojí uhelná elektrárna, různé prameny se rozcházejí v tom, zda elektrárna má nebo nemá vliv na okolní prostředí. Díky své poloze je Amoudara ideálním výchozím místem pro poznávání ostrova a nejrůznější výlety. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, můžete se kromě Heraklionu podívat třeba na palác v Knossu, do letoviska Agia Pelagia, městečka Fodele nebo minojského paláce Tilisos. Z Amoudary máte možnost podnikat také řadu pěších výletů do zdejších kopců a vnitrozemí ostrova.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy LAST MINUTE! Využijte jedinečnou nabídku přistýlek již od 2.990 Kč! Ceny pro dospělého od 6.990 Kč! Cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna a Prahy, pobyty na 7, 10 i 11 nocí. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA