Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rethymno - informace o letovisku na ostrově Kréta

Rethymno je hlavním městem stejnojmenného hornatého krétského kraje na ostrově kréta, který přitahuje návštěvníky svými krásnými dlouhými plážemi, ale také architektonickými a historickými památkami. Město Rethymno se rozkládá na severním pobřeží ostrova asi 80 km od hlavního města Heraklionu byl vybudováno na místě starověkého minojského města Rithymno. Dnes je kulturním centrem ostrova a společně s 50 km vzdálenou Chanií patří k nejkrásnějším městům na Krétě. Kontrastuje zde historická část s moderní čtvrtí a na návštěvníky tak dýchne jedinečná atmosféra.

Hlavní dominantou města je benátská pevnost z roku 1573, která měla chránit město před nájezdy arabských a tureckých pirátů. Během turecké okupace se pevnost přeměnila na mešitu a následně na ni byly prováděny jen nejnutnější opravy. Turecká nadvláda trvala až do roku 1913. Později dochází k výstavbě nového města. Z benátského období se dochoval také přístav s historickými loděmi, řadou restaurací a kaváren, kolem kterého se klikatí úzké uličky s přeplněnými obchůdky s nejrůznějším zbožím. Mezi další významné stavby z této doby patří také Rimondiho fontána nebo budova lóže, kde dříve sídlilo archeologické muzeum. To je dnes umístěno v budově bývalého vězení, které najdete naproti vstupu do pevnosti. Navštívit můžete také Muzeum dějin a Muzeum lidového umění. Město Rethymno je doslova poseto významnými architektonickými památkami, najdete zde například pět mešit, čtyři velké kostely, tureckou školu s lázněmi či neoklasicistní budovu prefektury.

Nedaleko Rethymna najdeme minojské pohřebiště Armeni, kde se razí stříbrné a zlaté mince s hlavou Apolóna nebo Athény. Tato oblast je také proslulým nalezištěm cenných archeologických památek z doby pozdního neolitu. Z 13 odkrytých nalezišť je nejznámější to v jeskyni Gerani.

Na milovníky lenošení na pláži a koupání v moři čekají v okolí Rethymna překrásné dlouhé písečné pláže lemované hotelovými komplexy. Na jih od města se rozkládá známá pláž Preveli, u které se mísí slaná mořská voda se sladkou vodou řeky Megalopotamos. Voda je zde klidná a pláž má pozvolné svažování do moře, její jedinou nevýhodou je však to, že v odpoledních hodinách sem poměrně brzy dopadá stín. Nedaleko pláže můžete za 4 eura navštívit klášter Monti Preveli, který patří mezi nejvýznamnější na ostrově. Uvnitř něj je ukryto muzeum ikon a v areálu stojí ještě kostel. Mezi Plakiasem a Preveli si vyznavači nudismu mohou objevit soukromou pláž, kde nebudou nikým rušeni.

Skvělým výletním místem v okolí Rethymna je také soutěska Kourtaliotis, jejímž dnem protéká stejnojmenná říčka. V údolí Amari je poseto malými vesničkami s kostelíky, které si dodnes udržují své tradice a zvyky. Milovníci pěší turistiky se mohou vydat na výlet do mohutného pohoří Ida, jehož nejvyšší hora Timios Stavros dosahuje výšky 2456 metrů nad mořem a je tak nejvyšším vrcholem Kréty. V těchto horách se ukrývá také řada zajímavých jeskyní, které jistě stojí za návštěvu.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • ŘECKO 2019 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Slevy FIRST MINUTE končí již 31.3.! Využijte poslední možnost a cestujte výhodně nejen do Řecka! Letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Pobyty na přistýlce zdarma. Široká nabídka: studia, apartmány, hotely 3* až 5*, all inclusive!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA