Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrisses - informace o letovisku na ostrově Kréta

Přibližně v půli cesty mezi historickými městy Chania a Rethymno se na severním pobřeží Kréty při hlavní silnici rozkládá malá vesnička Vrisses. Obec je zasazená v hlubokém údolí, kde ji obklopují vzrostlé stromy a bujná subtropická vegetace. Vesnička je známá také tím, že přes její náměstí protéká nejvodnatější řeka ostrova, jejíž břehy jsou porostlé mohutnými mnohaletými platany. Vrisses je ideálním místem pro všechny, kteří mají rádi přírodu a rádi poznávají zajímavá a nová místa. V této oblasti můžete zažít, jako dnes málokde, ještě pravou krétskou atmosféru a vychutnávat si pohostinnosti místních obyvatel. Tito lidé stále žijí tradičním způsobem života a dodržují staré zvyky. Vrisses se stalo oblíbené zejména díky své poloze daleko od hlavních a rušných turistických oblastí.

Najdete zde spoustu tradičních taveren a restaurací, které lákají svými chutnými a voňavými pokrmy a také posezením ve stínu olivovníků. Vesnička Vrisses je proslulá rovněž výrobou těch nejlepších krétských jogurtů a kulinářských specialit.

Milovníky historie bude jistě zajímat zdejší řecko-románský most a několik pěkných kostelíků, které jsou rozesety po blízkém okolí. Vrisses má pravidelné autobusové spojení s Chanií a Rethymnem. Pokud se budete chtít vydat za poznáním vzdálenějšího okolí, půjčete si ve Vrisses auto nebo motorku.

 

Kontextová reklama.

  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Létáme na Řecké ostrovy: Kréta, Rhodos, Kos, Rhodos, Zakynthos, Korfu,... z Brna, Prahy a Ostravy. Z široké nabídky společně vybereme tu nejlepší dovolenou pro Vás. S námi cestujete již 29. sezónu!
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA