Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Elounda - informace o letovisku na ostrově Kréta

Asi 10 km od města Agios Nikolaos se v Mirabellském zálivu na Krétě rozkládá luxusní a prominentní turistické středisko Elounda. Leží na východě ostrova a od hlavního města Heraklionu je vzdáleno 65 kilometrů. V Eloundě je největší koncentrace pětihvězdičkových hotelů z celého ostrova, jejichž častými hosty bývají významné kulturní a politické osobnosti ze všech koutů světa. Přesto je kladen velký důraz na to, aby si Elounda udržela tradiční atmosféru s nádechem romantiky. Elounda je ze všech stran obklopena krásnou krétskou přírodou s množstvím zeleně. Návštěvníkům tak nabízí ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci. Zároveň však zaručuje dostatek zábavy ve zdejších podnicích nebo při doprovodných aktivitách na pláži.

Pláže v Eloundě jsou místy písčité a místy kamenité, s pozvolným svažováním do moře. Na své si zde tak přijdou nejen rodiny s dětmi, ale také méně zdatní plavci. Na plážích máte možnost vyzkoušet některý ze široké nabídky vodních sportů, zejména windsurfing. Jsou zde také dobré podmínky pro potápění a šnorchlování. V Eloundě je malý přístav ve tvaru podkovy, kde můžete vidět kotvit rybářské lodě, ale také luxusní turistické jachty a výletní lodě. Přístav obklopují moderní hotely a také celá řádka taveren, restaurací a nejrůznějších barů. Je odtud rovněž dobrý výhled i spojení na ostrov Spinalonga, kde se nachází stará benátská pevnost.

Naproti letovisku leží poloostrov Kolokitha, kde byla odkryta krásná mozaiková podlaha bývalé baziliky a uvidíte zde pozůstatky po benátských solných pánvích. Kdysi zde dokonce stávalo řecko-římské město Olous, které je však dnes již z větší části pohlceno vodou. Olous bylo ve své době součástí jednoho z nejvýznamnějších přístavů na východním pobřeží Kréty. Proto je tento poloostrov vyhledáván zejména milovníky potápění, kteří zde jezdí tyto památky zkoumat a obdivovat. Pokud si půjčíte v Eloundě auto nebo motorku, můžete se vydat poznávat krásy východní části ostrova. Letovisko má s Heraklionem zajištěno pravidelné autobusové spojení.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA