Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pagalochori - informace o letovisku na ostrově Kréta

Na severním pobřeží Kréty se asi 10 kilometrů od Rethymna rozkládá malebná obec Pagalochori, někdy nazývaná též Pagkalochori. Oblast v blízkosti Rethymna je jedním velkým turistickým střediskem a zdejší městečka navazují jedno na druhé. Pagalochori je téměř spojeno s nedalekým letoviskem Sfakaki, proto se můžete někdy setkat s označením obce Sfakaki – Pagalochori.

Pagalochori má skvělou polohu v blízkosti moře i kopcovitého vnitrozemí, je tak ideálním výchozím místem pro poznávání střední části Kréty. Navíc je dobře dostupné po silnici vedoucí z Chanie i hlavního města Heraklionu. Pagalochori bývalo v minulosti zemědělskou obcí, lidé se zde věnovali pěstování oliv, pomerančů a vinné révy. V současnosti je turistickou vesničkou, která poskytuje návštěvníkům kompletní zázemí pro strávení pohodové dovolené. Ubytování je umožněno v nízkých apartmánech, studiích nebo v soukromí u místních obyvatel. Vše je obklopeno zelení, zejména tedy vysokými palmami a buganviliemi.

Pokud se z Pagalochori vydáte směrem k pobřeží, po dvou kilometrech dorazíte do letoviska Sfakaki. V něm najdete krásnou dlouhou písečnou pláž, která se v délce několika kilometrů táhne až k východní části města Rethymno. Poskytuje tak možnosti romantických procházek, dovádění ve vlnách Středozemního moře i povalování na vyhřátém písku. Její výhodou je pozvolný vstup do moře, což oceníte v případě, že máte malé děti. Pláž je lemována řadou plážových barů, taveren a restaurací s tradičními řeckými pokrmy. Centrum letoviska pak nabízí četné obchody a obchůdky, diskotéky, programy pro malé i velké, bohatou denní zábavu i noční život.

Z Pagalochori a Sfakaki si můžete udělat pěkný výlet do cca 1,5 kilometru vzdáleného letoviska Pigianos Kampos, krásného historického města Rethymno nebo letovisek Adelianos Kampos a Skaleta.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2018 – VAŠE DOVOLENÁ S CK TRAVEL 2002

    Nyní lednové slevy FIRST MINUTE na řecké ostrovy letecky z Brna, Prahy, Ostravy. Akce parkování na letišti zdarma. Pobyty na přistýlce zdarma. Poznávací zájezdy do Řecka. Máme 28 let zkušeností!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Řecka

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Řecka za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA