Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kriopigi - informace o letovisku

Ve střední části poloostrova Kassandra, se na jeho východním pobřeží rozkládá letovisko Kriopigi, které bylo pojmenováno podle studeného pramene, který v těchto místech vyvěrá. Ze zdejší pláže se naskýtá krásný výhled na sousední poloostrov Sithonia, který je rovněž součástí Chalkidiki. Kriopigi leží asi 50 kilometrů od města Polygyros.

Kriopigi je spíše klidnější letovisko, v němž najdete jen několik málo obchůdků s potravinami, smíšeným zbožím a suvenýry. Neočekávejte zde žádný divoký noční život, večer si spíše než tanec na diskotéce, nebo popíjení v baru budete moci užívat procházek podél pobřeží nebo si vychutnávat skleničku dobrého vína v místní taverně. Staré městečko je protkáno úzkými uličkami, které lemují domky s červenými střechami a jejichž balkony jsou ozdobeny pestrobarevnými květy. Pokud byste přeci jen zatoužili po hlasité hudbě a tanci do ranních hodin, navštivte nedaleké letovisko Kallithea, které je vzdáleno asi 5 km. V Kriopigi je k dispozici lékař a využívat zde můžete i omezených bankovních služeb.

Pobřeží je v Kriopigi lemováno plážemi s jemným pískem, z nichž mnohé v minulosti obdržely Modrou vlajku EU. Vstup do moře je v těchto místech velmi pozvolný a vlny jen mírné, proto jsou zdejší pláže ideální pro rodiny s dětmi a nepříliš zdatné plavce. Kromě hlavní pláže naleznete v Kriopigi ještě několik odlehlých zátok, které vám umožní si užívat naprostého soukromí. Toto letovisko tak potěší každého milovníka romantiky, klidu a relaxace. Ubytování poskytují nejen hotely, ale také soukromé vilky či kempy.

V Kriopigi se však nebudou nudit ani vyznavači aktivnějšího trávení dovolené. Na ty zde čekají vodní sporty, nebo možnosti zajímavých výletů do okolí. Rozhodně nevynechejte návštěvu archeologického naleziště Olynthos, prohlídku krápníkové jeskyně Petralon, nebo se vydejte na rybolov, pro který jsou zde ideální podmínky. Také si můžete prohlédnout kláštery na poloostrově Athos nebo se vydat po stopách antických bohů. 

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA