Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalamitsi - informace o letovisku

Letovisko Kalamitsi je sice malá, ale o to příjemnější osada, kterou najdete v zátoce na jihovýchodě Sithonie s mnoha dalšími plážemi. Středisko vyhledávají především rodiny s dětmi, které chtějí strávit dovolenou na krásných plážích s veškerým komfortem. Městečko jim nabízí mnohé povyražení v podobě nejrůznějších lákavých obchůdků, barů a taveren.

V okolí Kalamitsi lze najít řadu malinkých pláží, které jsou mnohem půvabnější a kde budete sami, než ty přímo v městečku. Ty nejlepší pláže Chalkidiki se nacházejí směrem k jižnímu výběžku Sithonie. Zdejší letoviska nejsou tak velká a hlasitá, patří spíše mezi tišší a roztroušenější. Proslulá jsou  především Toroni nebo Aretes. Východní pobřeží Sithonie nabízí překrásný výhled na horu Athos.

Tipy na výlety

Pokud podniknete plavbu po Toronejském zálivu až do tzv. Pirátské zátoky (Porto Koufo), ležící na nejjižnějším konci prostředního výběžku Chalkidiki, loď budou téměř s jistotou doprovázet hraví delfíni.

Sithonie, to je výběžek v jižní části Chalkidiki, kde narazíte na ty nejhezčí pláže, okolo kterých jsou menší a tišší střediska, z nichž nejznámější je především Toroni či Aretes. Z tohoto poloostrova je také nádherný výhled na horu Athos. Sithonia je pověstná divokou a drsnou přírodou, několika přitažlivými menšími letovisky a členitým pobřežím s písečnými plážemi a vynikajícími rybími tavernami.

Nejvýchodnější výběžek Chalkidiki – Athos je pod správou mnišského státu. Vstup na toto území je povolen za zvláštních podmínek a pouze mužům. První kláštery zde byly založeny v 10. století a již o století později byl vydán zákaz vstupu žen na Svatou Horu – zákaz, který platí dodnes.

Vesnice Stagira je významná především tím, že je rodištěm slavného filozofa Aristotela. Tuto skutečnost připomíná jeho mramorová socha na kraji osady.

 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA