Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Řecko je známé jako kolébka evropské civilizace a centrum vzdělanosti. Odkaz pradávné řecké civilizace je stále živý, podařilo se totiž dochovat mnoho velkolepých památek. Právě ony památky, ale také okouzlující příroda a příjemné podnebí lákají do země na jihu Evropy každoročně obrovské počty turistů z nejrůznějších končin světa.

Řecko rozkládající se na jižním konci Balkánského poloostrova zaujímá rozlohu 131 940 kilometrů čtverečních. Jeho součástí je nejen Korintskou úžinou oddělený poloostrov Peloponés, ale také více než 3 tisícovky ostrovů a ostrůvků rozesetých v Jónském, Egejském, Krétském a Středozemním moři. Největší z nich jsou ostrovy Kréta, Rhodos a Evia. Východní část Řecka se může pochlubit jedním z nejdelších pobřeží v Evropě, táhne se totiž v délce cca 15 tisíc kilometrů.

Řecko sousedí s několika státy - na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a s Bulharskem. Na východě má pak společnou hranici s Tureckem. Země má převážně hornatý charakter a je z velké části pokrytá vápencovým pohořím Helenidy. Na severu se zvedají hraniční hory Rodopy. Z Albánie a Makedonie se směrem na jih táhne pohoří Pindos, které je výběžkem Dinárských Alp. Pindos je od dalšího horského pásma s dominantním 2919 metrů vysokým Olympem odděleno Thessalskou nížinou. Hornaté jsou také některé řecké ostrovy, jako třeba Kréta.

V Řecku panuje subtropické podnebí, které je pro středomořskou oblast typické. Pouze na severu země se setkáte s chladnými a tuhými zimami, v ostatních částech Řecka jsou zimy spíše mírné a léta suchá a teplá. Během letních měsíců, v červenci a srpnu, kdy panuje hlavní turistická sezóna, vysušují zemi větry z Afrického kontinentu. Není ničím neobvyklým, když teploty přesahují 40˚C.

V Řecku v současnosti žije okolo 11 miliónů lidí, ž čehož asi 4 miliony obývají hlavní město Athény. Druhým největším městem po metropoli je Soluň nacházející se na severozápadě země, která má okolo jednoho milionu obyvatel. Mnoho místních obyvatel však není řeckého původu, žije zde hodně přistěhovalců z Albánie, Makedonie, Bulharska a Turecka. Etničtí Řekové jsou v naprosté většině ortodoxního vyznání.

Antické Řecko bylo centrem umění, vzdělanosti, politických ideálů, vědy, matematiky a filozofie. Jeho úspěch je opravdu pozoruhodný a je považován za milník historie. Dnes se Řecko pyšní nejen bohatou historií, ale také kulturní tradicí. Návštěvníkům zároveň dokáže nabídnout i perfektní podmínky pro rekreaci a to je důvod, proč se řada lidí do této země ráda vrací. Kromě úchvatné přírody a neodolatelného pobřeží nabízí návštěvníkům také kvalitní ubytovací zařízení, výborné restaurace, dostatečnou zábavu i sportovní vyžití. Řecko se ovšem vyplatí navštívit především kvůli řadě kulturních a architektonických památek.

Hlavní město Athény jsou nejnavštěvovanějším místem v zemi, turisty přitahuje zejména slavná Akropole s významnými chrámy. Najdete zde Pantheon zasvěcený bohyni Athéně jakožto patronce města, Erechteion s krásnými sochami žen v průčelí, Dionýsovo divadlo i Panathénský stadion a mnohé další. Mezi další atraktivní místa, která stojí za to navštívit, patří Korint, Mykény, věštírna v Delfách nebo Olympia, kde se ve starověku konaly olympijské hry. V Epidauru se nachází svatyně Asklépia, která představuje rané středisko praktického lékařství. Navštívit můžete také Megisti Lavra, což je nejstarší chrám Řecka, postavený již v roce 963. Unikátní jsou rovněž kláštery Meteora tyčící se vysoko na skalách či autonomní Mnišská republika na poloostrově Athos na Chalkidiki. V dnešní době je na Seznamu světového dědictví UNESCO zapsáno celkem 17 řeckých památek.

Pokud jste se rozhodli svou dovolenou strávit na některém z řeckých ostrovů, rozhodně nebudete litovat. Jejich svěží příroda, bílé domečky natěsnané na skalách, úžasně azurové moře, krásné pláže a pohostinní obyvatelé vás přesvědčí o tom, že zde prožijete nezapomenutelnou dovolenou. Plnými doušky si budete moci vychutnávat pohodový řecký styl života a zapomenete na stres a spěch všedních dní. A nezáleží na tom, jestli zavítáte na Korfu, Lefkadu, Kos, Thassos, Rhodos nebo třeba Krétu, krásně je všude!

 

Kontextová reklama.

  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.

Za sardinkami na Lesbos

Za sardinkami na Lesbos

V severovýchodní oblasti Egejského moře se nachází ostrov Lesbos, který je se svou rozlohou 1 630 km2 třetím nevětším ostrovem Řecka. Proslavil se jako populární prázdninové letovisko, ale také jako místo, kde se ještě dnes setkáte s tradičním způsobem života místních obyvatel.

celý článek

 

Zakynthos – Ostrov vůní

Zakynthos – Ostrov vůní

Ostrov Zakynthos, někdy zvaný též Zante, se rozkládá na ploše 402 km2 a patří do skupiny Jónských ostrovů. Leží jižně od ostrova Kefalonie a jeho břehy jsou omývány průzračně čistou a azurově modrou vodou Jónského moře. Ostrov je významným středomořským hnízdištěm mořské želvy karety obrovské.

celý článek

 

Skópelos – kouzelný ostrůvek v souostroví Sporady

Skópelos – kouzelný ostrůvek v souostroví Sporady

Nedaleko řecké pevniny leží kouzelný ostrůvek Skópelos patřící ke známému a hojně navštěvovanému souostroví Sporady v Egejském moři. Přestože je Skópelos hned druhým největším ostrovem tohoto souostroví, nepatří kupodivu k těm nejnavštěvovanějším. I v hlavní turistické sezóně zde na návštěvníky čeká klid a pohoda.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA