Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řecko - letoviska, lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Řecko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Řecko.

Patmos – Egejský Jeruzalém

Patmos – Egejský Jeruzalém

Součástí Dodekanéského souostroví roztroušeného v Egejském moři je i malý ostrůvek Patmos, ležící mezi Lerosem a Ikarií. Jakkoliv se zdá být Patmos bezvýznamný, opak je pravdou - hrál důležitou roli zejména v řecké historii křesťanství.

celý článek

 

Sivota - skvělá dovolená na západním pobřeží Řecka

Sivota - skvělá dovolená na západním pobřeží Řecka

Najdete zde krásy přírody - neuvěřitelně pestrou a barevnou faunu a flóru. Ovane vás příjemné kouzlo hor, vůně citrusů, desítky let starých oliv a moře. V Sivotě ale hlavně můžete obdivovat neuvěřitelně nádherné škály barev Jónského moře a jeho průzračně čistou vodou.

celý článek

 

Mramorový Paros

Mramorový Paros

Jedním z největších ostrovů Kykladského souostroví roztroušeného v Egejském moři je malebný Paros rozkládající se na ploše kolem 190 km2. Ostrov se v minulosti proslavil těžbou mramoru, v současnosti je však díky svému jedinečnému kouzlu a komfortnímu zázemí velmi oblíbenou turistickou destinací.

celý článek

 

Tip CK BRENNA - jak získat dovolenou za nejvýhodnějších podmínek

Tip CK BRENNA - jak získat dovolenou za nejvýhodnějších podmínek

Snem a cílem každého z nás je prožít skvělou dovolenou za těch nejvýhodnějších podmínek. Máme tím na mysli průběh zájezdu, služby přesně podle očekávání a adekvátní cenu. Právě proto stoupá zájem o FIRST MINUTE zájezdy, tzn. zájezdy se slevou za včasnou koupi. S časovým předstihem si svou letní dovolenou zaplatí cca 35 % zákazníků.

celý článek

 

Dilos – posvátný ostrov

Dilos – posvátný ostrov

Uprostřed Kykladského souostroví se z vod Egejského moře vynořuje vyprahlý, neobydlený, ostrov Dilos (někdy též Délos). Tento ostrůvek o rozloze 3km2 je považován za nejtajemnější ostrov celého Řecka, podle pověsti se právě zde narodila božská dvojčata Apollón a Artemis - děti boha Dia a titánky Létó.

celý článek

 

Andros – ráj na zemi

Andros – ráj na zemi

Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů řeckého souostroví Kyklady je Andros, který je díky své poloze v blízkosti Athén oblíbenou prázdninovou destinací pro obyvatele hlavního města. Své jméno získal ostrov po antickém hrdinovi a polobohu Androsovi.

celý článek

 

Amorgos - ostrov v souostroví Kyklady

Amorgos - ostrov v souostroví Kyklady

Do souostroví Kyklady rozesetého v Egejském moři spadá dlouhý a poměrně úzký ostrůvek Amorgos, který v Řecku nepatří k destinacím číslo jedna, co se týče turistické návštěvnosti. Ostrov o rozloze 126,3 km2 tak láká především návštěvníky toužící poznat ryze řecký způsob života, který ještě není ovlivněn masovou turistikou.

celý článek

 

Poloostrov Pilion

Poloostrov Pilion

Ve středním Řecku se v oblasti Thesálie rozkládá poloostrov Pilion, který je opředen mnoha mýty a legendami. Údajně sloužil bohům jako místo odpočinku, kam chodili jíst a pít. Dnes sem za stejným účelem přijíždějí Řekové a stále více turistů, na které zde čekají krásné pláže, příjemné ubytování, rozlehlé lesy, ovocné sady a nedotčené horské vesničky.

celý článek

 

Dovolená - Řecko 2012

Dovolená - Řecko 2012

Už v prvních měsících prodeje letních zájezdů do Řecka zaznamenávají cestovní kanceláře včetně CK BON TON nebývalý zájem o dovolenou s výhodnými slevami za včasný nákup nebo akcemi, při kterých může cestovat dítě zdarma.

celý článek

 

Náměstí Syntagma – srdce moderních Athén

Náměstí Syntagma – srdce moderních Athén

V samotném centru Athén se rozkládá náměstí Syntagma, jehož název by se dal přeložit jako Konstituční náměstí. Je jedním z nejdůležitějších náměstí v řecké metropoli, sídlí zde významné instituce, obchodní společnosti a právě zde probíhá populární výměna stráží příslušníků národní gardy.

celý článek

 

Ostrov Kréta - jeskyně Diktean Andron

Ostrov Kréta - jeskyně Diktean Andron

Ve vnitrozemí východní Kréty se nachází jeskyně Diktean Andron, kde podle pověsti bohyně Rheia porodila boha Dia. Jeho otec Kronos v obavách, že by jednou přišel o svůj trůn, všechny své děti ihned po narození pojídal. Ale v případě Dia tomu bylo jinak, jeho matka jej před krvelačným otcem zachránila.

celý článek

 

Athény - Lykavittos

Athény - Lykavittos

Athénské čtvrti Lykavittos vévodí stejnojmenný kopec, který bývá někdy nazýván také Lykabettos. Jde o největší athénský vrcholek, který dosahuje nadmořské výšky 277 metrů a je viditelný z jakéhokoliv místa v centru řecké metropole. Z jeho vrcholku se naskýtá nádherný výhled, proto si jeho návštěvu rozhodně nenechejte ujít.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

Kontextová reklama.

  • ŘECKO 2021 – FIRST MINUTE S CK TRAVEL 2002

    Využijte nejvyšší slevy First Minute a zároveň minimální zálohu jen 1.500 Kč! Akce parkování u letiště v Brně, Praze a Ostravě zdarma! Nyní nejširší nabídka – ověřené hotely i řada novinek! Nejen děti na přistýlkách pobyty zdarma!
  • Řecko - letovisko SIVOTA - ideální klidná dovolená

    Překrásná příroda, fantastické pláže a čisté moře - to je letovisko SIVOTA na západním pobřeží Řecka. Ceny od 6 790 Kč za osobu včetně ubytování a dopravy autobusem a trajektem.
  • KORFU nebo ALBÁNIE - dovolená u moře s AGL travel

    Bohatá nabídka zájezdů, včetně last minute, na ostrov Korfu. Pobyty u moře za lákavé ceny. Český delegát a široká nabídka výletů. Možnost kombinace pobytu na Korfu a v Albánii. Poznejte nová místa.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Řecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Řecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na Řecko.Světadíly.cz najdete komplexní informace o Řecku. Najdete zde články, recenze, rady a tipy na cesty, zájezdy do Řecka - pobytové i poznávací, dále fotografie a diskuse. Řecko a řecké ostrovy jsou oblíbenou destinací turistů z celéo světa.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA